Filologiya fakulteti o‘qituvchilari Nukus shahridagi respublika anjumanida ishtirok etdilar.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Filologiya fakulteti Ingliz tili nazariyasi va metodikasi kafedrasi o‘qituvchilari Bahriddinova Dildora va Umarqulova Mahliyo joriy yilning 27–28-sentabr kunlari Nukus shahrida bo‘lib o‘tgan an’anaviy respublika anjumanida faol ishtirok etdilar.
Mazkur tadbir AQSH elchixonasining “Bitiruvchilar jamiyati” dasturi doirasida “The Connect. Empower. Inspire” (Birlashtirish. Imkoniyat. Ilhomlantirish) nomi ostida tashkil etildi.
Anjumanni AQSH elchisining o‘rinbosari Heather Byrnes xonim va Yoshlar ishlari agentligi direktori birinchi o‘rinbosari Dilnoza Kattaxonova ochib berib, barcha ishtirokchilarga samarali ish tiladi.
Dasturda bitiruvchilarning erishilgan yutuqlari, orttirgan tajribalari va rejalashtirilgan loyihalari muhokama qilindi. Shuningdek, O‘zbekistonda ta’lim, sun’iy intellekt, innovatsiya, turizm, kon va biznes sohalari bo‘yicha qiziqarli taqdimotlar o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z bilim va tajribalarini yanada boyitdilar.

The teachers of the Faculty of Philology participated in the republican conference held in Nukus city.
The teachers of the Department of English Language Theory and Methodology of the Faculty of Philology at Jizzakh State Pedagogical University, Bahriddinova Dildora and Umarqulova Mahliyo, actively participated in the traditional republican conference held in Nukus on September 27–28 of this year.
This event was organized within the framework of the U.S. Embassy’s “Alumni Association” program under the title “The Connect. Empower. Inspire” (Unite. Empower. Inspire).
The conference was opened by Ms. Heather Byrnes, Deputy U.S. Ambassador, and Ms. Dilnoza Kattaxonova, First Deputy Director of the Youth Affairs Agency, who wished all participants fruitful work.
The program discussed the achievements, gained experiences, and planned projects of the alumni. In addition, engaging presentations were held on education, artificial intelligence, innovation, tourism, mining, and business in Uzbekistan, through which participants further enriched their knowledge and experience.