Filologiya fakulteti o‘qituvchilari Nukus shahridagi respublika anjumanida ishtirok etdilar.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Filologiya fakulteti Ingliz tili nazariyasi va metodikasi kafedrasi o‘qituvchilari Bahriddinova Dildora va Umarqulova Mahliyo joriy yilning 27–28-sentabr kunlari Nukus shahrida bo‘lib o‘tgan an’anaviy respublika anjumanida faol ishtirok etdilar.
Mazkur tadbir AQSH elchixonasining “Bitiruvchilar jamiyati” dasturi doirasida “The Connect. Empower. Inspire” (Birlashtirish. Imkoniyat. Ilhomlantirish) nomi ostida tashkil etildi.
Anjumanni AQSH elchisining o‘rinbosari Heather Byrnes xonim va Yoshlar ishlari agentligi direktori birinchi o‘rinbosari Dilnoza Kattaxonova ochib berib, barcha ishtirokchilarga samarali ish tiladi.
Dasturda bitiruvchilarning erishilgan yutuqlari, orttirgan tajribalari va rejalashtirilgan loyihalari muhokama qilindi. Shuningdek, O‘zbekistonda ta’lim, sun’iy intellekt, innovatsiya, turizm, kon va biznes sohalari bo‘yicha qiziqarli taqdimotlar o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z bilim va tajribalarini yanada boyitdilar.

Преподаватели факультета филологии приняли участие в республиканской конференции в городе Нукусе.
Преподаватели кафедры теории и методики английского языка филологического факультета Джизакского государственного педагогического университета Бахриддинова Дилдора и Умаркулова Махлиё приняли активное участие в традиционной республиканской конференции, проходившей 27-28 сентября текущего года в городе Нукусе.
Данное мероприятие было организовано в рамках программы «Общество выпускников» Посольства США под названием «The Connect. Empower. Inspire» (Объединение. Возможности. Вдохновение).
Конференцию открыли заместитель посла США госпожа Хизер Бирнс и первый заместитель директора Агентства по делам молодежи Дилноза Каттаханова, пожелав всем участникам плодотворной работы.
В программе обсуждались достижения выпускников, приобретенный опыт и запланированные проекты. Кроме того, в Узбекистане были проведены интересные презентации в сферах образования, искусственного интеллекта, инноваций, туризма, горнодобывающей промышленности и бизнеса, благодаря которым участники смогли дополнительно обогатить свои знания и опыт.