Filologiya fakultetida “4+2” tartibidagi va boshqa turdagi amaliyotlarning tashkil etilishi bo‘yicha seminar-trening o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Filologiya fakultetida O‘quv-uslubiy boshqarmaning Talabalar amaliyoti bo‘limi tomonidan fakultet mas’ullari ishtirokida “Universitetda 2025–2026 o‘quv yilida “4+2” tartibidagi va boshqa turdagi amaliyotlarning tashkil etilishi to‘g‘risida” seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbir davomida amaliyotning ta’lim jarayonidagi o‘rni va ahamiyati, shuningdek, fakultet mas’ullarining mazkur jarayondagi faoliyatini yanada rivojlantirish zarurligi haqida so‘zyuritildi. Seminar-treningda “4+2” tartibidagi hamda boshqa turdagi amaliyot jarayonlariga oid masalalar batafsil muhokama qilindi.
Shuningdek, mavjud muammolar va ularni bartaraf etish yo‘llari bo‘yicha takliflar taqdimot asosida ko‘rib chiqildi. Ishtirokchilarning fikr-mulohazalari tinglanib, ular tomonidan bildirilgan savollarga belgilangan tartibda javoblar berildi.
Tadbir davomida Jizzax shahridagi Prezident maktabi hamda viloyatda faoliyat yuritayotgan ixtisoslashtirilgan maktab-internatlar bilan hamkorlik shartnomalari imzolanganligi, ushbu ta’lim muassasalarida iqtidorli talabalarning amaliyot o‘tash jarayoni yo‘lga qo‘yilganligi haqida ma’lumot berildi.

A seminar-training session was held at the Faculty of Philology on the organization of the ‘4+2’ model and other types of internships.
A seminar-training on “The Organization of ‘4+2’ and Other Types of Practical Training for the 2025–2026 Academic Year at the University” was held at the Faculty of Philology of Jizzakh State Pedagogical University. The event was organized by the Student Practice Section of the Academic and Methodological Department with the participation of faculty officials.
During the event, discussions were held on the role and importance of practical training in the educational process, as well as the necessity of further developing the activities of faculty officials in this process. The seminar-training involved a detailed discussion of issues related to the “4+2” system and other types of practical training processes.
Furthermore, existing problems and suggestions for their resolution were reviewed based on a presentation. The opinions and comments of the participants were heard, and answers to their questions were provided according to the established procedure.
During the event, it was announced that cooperation agreements had been signed with the Presidential School in Jizzakh city and specialized boarding schools operating in the region, and the process for talented students to undertake practical training at these educational institutions has been established.