Fizika va texnologik ta’lim fakultetida amaliyot jarayoniga oid seminar-trening o‘tkazildi.
Fizika va texnologik ta’lim fakultetida “Universitetda 2025–2026 o‘quv yilida ‘4+2’ tartibidagi va boshqa turdagi amaliyotlarning tashkil etilishi to‘g‘risida” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida “4+2” tartibi asosida amaliyot o‘tashning mexanizmlari, nazariy va amaliy bilimlarni uyg‘unlashtirish, amaliyot jarayonida talaba, amaliyot rahbari va ta’lim tashkiloti o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik masalalari batafsil ko‘rib chiqildi. Shuningdek, talaba amaliyotini tashkil etishdagi roli, hamkor ta’lim muassasalari bilan hamkorlik va monitoring tizimini takomillashtirish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Seminar yakunida fakultet rahbariyati, kafedra mas’ullari va amaliyot o‘tkaziladigan ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlikni yanada kengaytirish, amaliyot samaradorligini oshirishga qaratilgan yangi yo‘nalishlar belgilab olindi.

На факультете физики и технологического образования был проведен семинар-тренинг, посвященный процессу практики.
На факультете физики и технологического образования прошел семинар-тренинг на тему «Об организации практики в формате «4+2″ и других видов практик в университете в 2025-2026 учебном году».
В ходе мероприятия были подробно рассмотрены механизмы прохождения практики на основе системы «4+2», вопросы интеграции теоретических и практических знаний, а также взаимодействия между студентом, руководителем практики и образовательной организацией в процессе практики. Кроме того, были высказаны мнения о роли практики в подготовке студентов, о сотрудничестве с партнерскими образовательными учреждениями и о совершенствовании системы мониторинга.
По итогам семинара были определены новые направления, нацеленные на дальнейшее расширение сотрудничества между руководством факультета, ответственными лицами кафедры и образовательными учреждениями, где будет проходить практика, а также на повышение эффективности самой практики.