Germaniyaning ASIIN Xalqaro ta’lim va akkreditatsiya agentligi  mutaxassislari,  ekspertlar guruhi dastur koordinatorlari va rektorat vakillari bilan uchrashdi.
7 apreldan 10 aprelgacha bo‘lib o‘tadigan tashrifning ilk kuni dastur koordinatorlari va rektorat vakillari bilan uchrashuvdan boshlandi.
Ta’kidlash joiz, Xalqaro tashkilot tomonidan universitetning 4 ta ta’lim dasturlari: Kimyo va Biologiya bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari hamda Aniq va tabiiy fanlarni o‘qitish metodikasi (kimyo va biologiya) magistratura mutaxassisliklari xalqaro standartlar talablariga javob berishi ko‘rib chiqiladi. Universitet rahbariyati hamda mehmonlar ishtirokida bo‘lib o‘tgan uchrashuv do‘stona va ochiq tarzda o‘tkazildi. Dastlab universitet o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Furqat Jo‘raqulov universitetda yaratilgan sharoitlar,oliygohning bugungi faoliyati, xalqaro aloqalar, kelajakdagi rejalar bilan tanishtirdi.
Universitetni yanada rivojlantirish; xalqarolashtirish, dasturlar profili va keyingi rivojlanish istiqbollari. xodimlar hamkorlik; sifatni tekshirish kabi masalalarga qaratilgan suhbatni  Bremen amaliy fanlar universiteti professori Tilman Achstetterning bir qator savollari bilan davom etdi.
-Oliygohingizni tanishtirishga bag‘ishlangan ajoyib taqdimot uchun o‘z tashakkurimizni izhor etamiz,- professor Tilman Achstette. Bu yerga tashrifimizning maqsadi sizning universitetingizni xalqarolashtirishdir. jarayonda ba’zi bir savollar va tavsiyalar ham tug‘ilishi tabiiy shu o‘rinda suhbatimiz ochiq va samimiy tarzda o‘tishini biz ham istaymiz. Fikrlar almashinuvi turli muhokamalar barchamiz uchun juda foydali bo‘ladi.
Suhbat davomida tomonlar universitetda akademik mobillikni oshirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar, ilmiy darajalarlilar sonini oshirish borasida qilinayotgan ishlar xususida so‘z yuritildi. uchrashuvda shuningdek universitet hayotini aks ettiruvchi videorolik ham namoyish etildi. Ma’lumot uchun aytish joizki ekspertlar guruhi 3 kun  davomida universitetda ta’lim jarayoni,  moddiy-texnik baza va laboratoriya imkoniyatlari va  yaratilgan sharoitlar bilan tanishib chiqishadi.

Specialists from the German ASIIN International Education and Accreditation Agency met with a group of experts, program coordinators, and representatives of the rectorate.
The first day of the visit, taking place from April 7 to April 10, started with a meeting with program coordinators and representatives of the rectorate.
It should be noted that the international organization is reviewing whether four of the university’s educational programs—undergraduate programs in Chemistry and Biology, as well as the graduate specializations in Methods of Teaching Exact and Natural Sciences (Chemistry and Biology)—meet international standards. The meeting, attended by the university leadership and guests, was held in a friendly and open manner. Initially, the university’s Vice-Rector for Academic Affairs, Furqat Jo‘raqulov, introduced the conditions created at the university, the current activities of the institution, international relations, and future plans.
The conversation, focused on issues such as further development of the university, internationalization, program profiles, and future development prospects, as well as staff cooperation and quality assurance, continued with a series of questions from Professor Tilman Achstetter of Bremen University of Applied Sciences.
-We express our sincere thanks for the wonderful presentation introducing your university,” said Professor Tilman Achstetter. “The purpose of our visit here is to support the internationalization of your university. During this process, it is natural that some questions and recommendations may arise, and we would like our conversation to proceed in an open and sincere manner. The exchange of ideas and various discussions will be very beneficial for all of us.
During the conversation, the parties discussed the efforts made to increase academic mobility at the university and the measures being taken to increase the number of individuals with academic degrees. A video reflecting university life was also presented during the meeting. It is worth noting that the group of experts will spend three days familiarizing themselves with the educational process, material and technical facilities, laboratory capabilities, and the created conditions at the university..