Informatika va raqamli ta’lim texnologiyalari kafedrasi dotsenti, texnika fanlari nomzodi, Xalq ta’limi a’lochisi ko‘krak nishoni sohibi, Rabbim Yusupov 65 yoshda.
Rabbim Mixliyevich Yusupov o‘z ish faoliyati davomida 130 ga yaqin ilmiy, ilmiy-uslubiy ishlarni e’lon qilgan. Jumladan, 40 ga yaqin ilmiy-amaliy, ilmiy-texnik, ilmiy-uslubiy tezislari Respublika miqyosidagi konferensiyalar materiallari to‘plamida, 18 ta maqolasi OAK ro‘yxatidagi Respublika ilmiy-uslubiy jurnallarida, 11 ta maqolasi Xorij, MDH va Respublikamizdagi Xalqaro konferensiyalar materiallari to‘plamida, 16 ta maqolasi Xorij va MDH ning ilmiy jurnallarida, 14 ta maqolasi OAK ro‘yxatidagi Xorij va MDH ning ilmiy jurnallarida chop etilgan. Hammualliflik asosida 3 ta o‘quv, 15 o‘quv-uslubiy va uslubiy qo‘llanmalar va 2 ta monografiya chop etgan. O‘zbekiston Respublikasi Intellektual mulk agentligining 12 ta patent guvohnomasini olgan.
Rabbim Mixliyevich Yusupov 2005-yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iste’dod” jamg‘armasi tomonidan e’lon qilingan tanlovda ishtirok etib “ Yilning eng yaxshi murabbiysi” nominatsiyasi bo‘yicha g‘olib deb topilgan hamda 1-darajali diplom (1-o‘rin) va hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlangan.
2015 yilgi Innovatsion g‘oyalar, texnologiyalar va loyihalar VIII Respublika yarmarkasida qatnashgan va “Eng yaxshi g‘oya muallifi” diplomini qo‘lga kiritgan. Universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmalari qo‘mitasi Rabbim Yusupovni yubiley yoshi bilan qutlab esdalik sovg‘alarini topshirdi.Tantanali yig‘ilishda universitet jamoasi Rabbim Yusupovga tabrik so‘zlarini bayon qilishdi.

Rabbi Yusupov, associate professor of the Department of Computer Science and Digital Educational Technologies, candidate of technical sciences, holder of the “Excellent Public Education” badge, turned 65 years old.
Rabbim Mikhliyevitch Yusupov has published about 130 scientific and methodological works during his career. In particular, about 40 scientific-practical, scientific-technical, scientific-methodological theses were published in the collection of materials of republican conferences, 18 articles in republican scientific-methodological journals on the list of the Academy of Sciences, 11 articles in the collection of materials of international conferences in foreign countries, the CIS and our republic, 16 articles in scientific journals of foreign countries and the CIS, 14 articles in scientific journals of foreign countries and the CIS on the list of the Academy of Sciences. He has published 3 educational, 15 educational-methodological and methodological manuals and 2 monographs on the basis of co-authorship. He has received 12 patent certificates from the Intellectual Property Agency of the Republic of Uzbekistan.
Rabbim Mikhliyevich Yusupov participated in the competition announced by the “Iste’dod” Foundation of the President of the Republic of Uzbekistan in 2005 and was recognized as the winner in the “Best Coach of the Year” nomination and was awarded a 1st degree diploma (1st place) and souvenirs.
Participated in the 8th Republican Fair of Innovative Ideas, Technologies and Projects in 2015 and received the diploma “Author of the Best Idea”. The university management and the trade union committee congratulated Rabbim Yusupov on his anniversary and presented him with souvenirs. At the solemn meeting, the university team expressed their congratulations to Rabbim Yusupov.