Informatika va raqamli ta’lim texnologiyalari kafedrasi dotsenti, texnika fanlari nomzodi, Xalq ta’limi a’lochisi ko‘krak nishoni sohibi, Rabbim Yusupov 65 yoshda.
Rabbim Mixliyevich Yusupov o‘z ish faoliyati davomida 130 ga yaqin ilmiy, ilmiy-uslubiy ishlarni e’lon qilgan. Jumladan, 40 ga yaqin ilmiy-amaliy, ilmiy-texnik, ilmiy-uslubiy tezislari Respublika miqyosidagi konferensiyalar materiallari to‘plamida, 18 ta maqolasi OAK ro‘yxatidagi Respublika ilmiy-uslubiy jurnallarida, 11 ta maqolasi Xorij, MDH va Respublikamizdagi Xalqaro konferensiyalar materiallari to‘plamida, 16 ta maqolasi Xorij va MDH ning ilmiy jurnallarida, 14 ta maqolasi OAK ro‘yxatidagi Xorij va MDH ning ilmiy jurnallarida chop etilgan. Hammualliflik asosida 3 ta o‘quv, 15 o‘quv-uslubiy va uslubiy qo‘llanmalar va 2 ta monografiya chop etgan. O‘zbekiston Respublikasi Intellektual mulk agentligining 12 ta patent guvohnomasini olgan.
Rabbim Mixliyevich Yusupov 2005-yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iste’dod” jamg‘armasi tomonidan e’lon qilingan tanlovda ishtirok etib “ Yilning eng yaxshi murabbiysi” nominatsiyasi bo‘yicha g‘olib deb topilgan hamda 1-darajali diplom (1-o‘rin) va hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlangan.
2015 yilgi Innovatsion g‘oyalar, texnologiyalar va loyihalar VIII Respublika yarmarkasida qatnashgan va “Eng yaxshi g‘oya muallifi” diplomini qo‘lga kiritgan. Universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmalari qo‘mitasi Rabbim Yusupovni yubiley yoshi bilan qutlab esdalik sovg‘alarini topshirdi.Tantanali yig‘ilishda universitet jamoasi Rabbim Yusupovga tabrik so‘zlarini bayon qilishdi.

Раббиму Юсупову, доценту кафедры информатики и цифровых образовательных технологий, кандидату технических наук, обладателю нагрудного знака «Отличник народного образования», исполнилось 65 лет.
За время своей профессиональной деятельности Раббим Михлиевич Юсупов опубликовал около 130 научных и научно-методических работ.В частности, около 40 научно-практических, научно-технических, научно-методических диссертаций находятся в сборниках материалов конференций республики, 18 статей — в республиканских научно-методических журналах в перечне ВАК, 11 статей — в материалы международных конференций за рубежом, СНГ и нашей Республики, 16 статей в научных журналах зарубежья и СНГ, 14 статей в научных журналах зарубежья и СНГ. опубликованы в научных журналах. В соавторстве им издано 3 учебные книги, 15 учебно-методических и методических пособий, 2 монографии. Получил 12 патентных свидетельств Агентства интеллектуальной собственности Республики Узбекистан.
В 2005 году Раббим Михлиевич Юсупов принял участие в конкурсе, объявленном Фондом «Истеъдод» Президента Республики Узбекистан, был признан победителем в номинации «Лучший наставник года» и награжден дипломом 1-й степени (1-е место), а также памятными подарками.
Участвовал в VIII Республиканской ярмарке инновационных идей, технологий и проектов 2015 года и получил диплом «Автор лучшей идеи». Руководство университета и профсоюзный комитет поздравили Раббима Юсупова с юбилеем и вручили памятные подарки. На торжественном собрании коллектив университета выразил поздравления Раббиму Юсупову.