Inklyuziv yoshlar festivali: g‘olib talabalar taqdirlandi.
14–16-mart kunlari Jizzax davlat pedagogika universitetida “Inklyuziv yoshlar festivali” doirasida imkoniyati cheklangan talabalar uchun “Ijod va ilhom”, “Sport va sog‘lom hayot” shiori ostida para-sport musobaqalari hamda “Mening dunyoim” ijodiy ishlar tanlovi o‘tkazildi. Tanlov va musobaqalarda jami 100 nafar talaba ishtirok etdi.
Bugun universitet madaniyat saroyida yuqori natijalarni qo‘lga kiritgan ishtirokchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. G’olib va faol ishtirokchilarga universitet rektori Maksudjan Yuldashev tomonidan faxriy yorliq va esdalik sovg’alari topshirildi.
“Inklyuziv yoshlar festivali” doirasida faol ishtirok etgan talabalar orasida g‘olib va sovrindorlar aniqlanib, ular munosib taqdirlandi.
Tanlov natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin sohiblariga 1 million 200 ming so‘m,
2-o‘rin sohiblariga 1 million so‘m,
3-o‘rin sohiblariga 800 ming so‘m miqdorida pul mukofotlari topshirildi.
Bugungi kunda universitetda 172 nafar imkoniyati cheklangan talaba tahsil olmoqda. “Inklyuziv yoshlar festivali”da 100 nafardan ziyod talaba ishtirok etdi. Festival doirasida o‘tkazilgan ijodiy tanlovlar va sport musobaqalari yakunlariga ko‘ra, ishtirokchilarning 42 nafari g‘olib va sovrindorlar safidan joy oldi.

On March 14–16, within the framework of the “Inclusive Youth Festival” at Jizzakh State Pedagogical University, para-sports competitions under the mottos “Creativity and Inspiration” and “Sport and Healthy Life,” as well as the “My World” creative works contest, were held for students with disabilities. A total of 100 students participated in the contests and competitions.
Today, an awards ceremony for the participants who achieved high results took place at the university’s Culture Palace. The winners and active participants were presented with certificates of honor and commemorative gifts by the university rector, Maqsudjan Yuldashev.
Among the students who actively participated within the framework of the “Inclusive Youth Festival,” winners and prize-winners were identified and duly honored.
According to the results of the contest:
1st place winners were awarded a cash prize of 1,200,000 soums,
2nd place winners were awarded a cash prize of 1,000,000 soums,
3rd place winners were awarded a cash prize of 800,000 soums.
Currently, 172 students with disabilities are studying at the university. More than 100 students participated in the “Inclusive Youth Festival.” According to the results of the creative contests and sports competitions held within the framework of the festival, 42 participants took places among the winners and prize-winners.