Inklyuziv yoshlar festivali: g‘olib talabalar taqdirlandi.
14–16-mart kunlari Jizzax davlat pedagogika universitetida “Inklyuziv yoshlar festivali” doirasida imkoniyati cheklangan talabalar uchun “Ijod va ilhom”, “Sport va sog‘lom hayot” shiori ostida para-sport musobaqalari hamda “Mening dunyoim” ijodiy ishlar tanlovi o‘tkazildi. Tanlov va musobaqalarda jami 100 nafar talaba ishtirok etdi.
Bugun universitet madaniyat saroyida yuqori natijalarni qo‘lga kiritgan ishtirokchilarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. G’olib va faol ishtirokchilarga universitet rektori Maksudjan Yuldashev tomonidan faxriy yorliq va esdalik sovg’alari topshirildi.
“Inklyuziv yoshlar festivali” doirasida faol ishtirok etgan talabalar orasida g‘olib va sovrindorlar aniqlanib, ular munosib taqdirlandi.
Tanlov natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin sohiblariga 1 million 200 ming so‘m,
2-o‘rin sohiblariga 1 million so‘m,
3-o‘rin sohiblariga 800 ming so‘m miqdorida pul mukofotlari topshirildi.
Bugungi kunda universitetda 172 nafar imkoniyati cheklangan talaba tahsil olmoqda. “Inklyuziv yoshlar festivali”da 100 nafardan ziyod talaba ishtirok etdi. Festival doirasida o‘tkazilgan ijodiy tanlovlar va sport musobaqalari yakunlariga ko‘ra, ishtirokchilarning 42 nafari g‘olib va sovrindorlar safidan joy oldi.

Инклюзивный молодежный фестиваль: награждены студенты-победители
14-16 марта в Джизакском государственном педагогическом университете в рамках «Фестиваля инклюзивной молодёжи» для студентов с ограниченными возможностями были проведены параспортивные соревнования под девизами «Творчество и вдохновение», «Спорт и здоровая жизнь», а также конкурс творческих работ «Мой мир». Всего в конкурсах и соревнованиях приняли участие 100 студентов.
Сегодня во Дворце культуры университета состоялась церемония награждения участников, достигших высоких результатов. Победителям и активным участникам ректор университета Максуджан Юлдашев вручил почётные грамоты и памятные подарки.
В рамках «Фестиваля инклюзивной молодёжи» среди активно участвовавших студентов были определены победители и призёры, которые были достойно награждены.
Занявшим 1-е место были вручены денежные призы в размере 1 миллиона 200 тысяч сумов,
занявшим 2-е место — 1 миллион сумов,
занявшим 3-е место — 800 тысяч сумов.
На сегодняшний день в университете обучаются 172 студента с ограниченными возможностями здоровья. В «Фестивале инклюзивной молодежи» приняли участие более 100 студентов. По итогам творческих конкурсов и спортивных соревнований, проведённых в рамках фестиваля, 42 участника стали победителями и призёрами.