Ozarbayjon Respublikasining Guba shahrida «Vissheye obrazovaniye v regionax: realii i perspektivi» mavzusida xalqaro ilmiy konferensiya bo‘lib o‘tmoqda. Unda Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi Fakultetlararo rus tili kafedrasi mudiri, M.Djelyalov hamda Xalqaro hamkorlik bo‘limi mutaxassisi Sh.Rashidov ishtirok etmoqda.
Xalqaro konferensiya Ozarbayjon xalqining birinchi prezidenti Haydar Aliyevning haykaliga gul qo‘yish marosimi bilan boshlandi.
Tantanali ochilish marosimida Ozarbayjon davlat pedagogika universitetining Guba filiali rektori Yusuf Aliyev hamda Guba viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari Abbosova Saida xanum 2024-yil 23-avgust kuni Toshkent  shahrida bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston–Ozarbayjon biznes-forumi doirasida prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Ilhom Aliyev tashabbusi bilan imzolangan Jizzax va Guba shaharlarini birodar (hamkor) shaharlar deb e’lon qilish to‘g‘risidagi memorandumga alohida to‘xtalib o‘tishdi.
Guba viloyati hokimiyati hamda oliygoh rektori olib borilayotgan hamkorlik ishlari hamda anjumanda ishtirok uchun JDPU rektori Maqsudjon Abdullayevichga alohida minnatdorchilik bildirishdi.
Anjumanda Guba filiali rektori Yusuf Aliyev hamda Guba viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari Abbosova Saida xanumga JDPU rektori nomidan esdalik sovg‘alari topshirildi.

Делегация ДжГПУ участвует в международной научной конференции в Губе.
В городе Губа Азербайджанской Республики проходит международная научная конференция на тему «Высшее образование в регионах: реалии и перспективы».
В нем принимает участие делегация Джизакского государственного педагогического университета в составе заведующего кафедрой русского языка межфакультетского обучения М. Джелялова и специалиста отдела международного сотрудничества Ш. Рашидова.
Международная конференция началась с церемонии возложения цветов к памятнику первому президенту азербайджанского народа Гейдару Алиеву.
На торжественной церемонии открытия ректор Губинского филиала Азербайджанского государственного педагогического университета Юсуф Алиев и первый заместитель главы Губинской области Аббасова Саида ханум особо отметили меморандум об объявлении городов Джизак и Губа городами-побратимами (партнерами), подписанный по инициативе президентов Шавката Мирзиёева и Ильхама Алиева в рамках узбекско-азербайджанского бизнес-форума, состоявшегося 23 августа 2024 года в Ташкенте.
Руководство Губинской области и ректор высшего учебного заведения выразили особую благодарность ректору ДжГПУ Максуджону Абдуллаевичу за проводимую совместную работу и участие в конференции.
На конференции ректору Губинского филиала Юсуфу Алиеву и первому заместителю хакима Губинской области госпоже Саиде Аббасовой были вручены памятные подарки от имени ректора Джизакского государственного педагогического университета.