JDPU hamkorlik eshiklarini keng ochmoqda: Bolgariyalik mehmon bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjon Yuldashev hamda Bolgariya Respublikasidan tashrif buyurgan “Revolution Boxing Promotion” kompaniyasi menejeri Ventzislav Georgiyev (Ventzislav Gueorguiev) o‘rtasida rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar sport sohasida, xususan, boks yo‘nalishida hamkorlikni mustahkamlash, iqtidorli yosh sportchilarni qo‘llab-quvvatlash va xalqaro sport tadbirlarini birgalikda tashkil etish masalalarini muhokama qildilar.
Mehmon Ventzislav Georgiyev universitetda tahsil olayotgan yosh bokschilar bilan uchrashganini va ularning salohiyati yuqori ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u JDPUdagi boks maktabida faoliyat yuritayotgan murabbiylar, xususan, Bobousmon Boturov kabi tajribali sport ustozlari bilan hamkorlik qilish istiqbollarini yuqori baholadi.
“Sizning universitetingizda olimpiya va jahon chempionlari borligi men uchun katta taassurot bo‘ldi. Ular o‘z ishiga sidqidildan yondashadi. Yanvar oyida tajriba almashish maqsadida yana tashrif buyuraman”, — dedi Ventzislav Georgiyev.
O‘z navbatida universitet rektori Maqsudjon Yuldashev mehmonni qutlar ekan, hamkorlik uchun eshiklar har doim ochiq ekanini ta’kidladi:
“Biz xalqaro sport tashkilotlari bilan yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan manfaatdormiz. Bu nafaqat talabalarimizning tajribasini oshiradi, balki ularning jahon arenalariga chiqishiga ham keng imkoniyat yaratadi”, — dedi rektor.
Uchrashuv yakunida tomonlar kelgusida qo‘shma sport tadbirlari, seminarlar va mahorat darslarini tashkil etish, JDPU talabalari va murabbiylarini xalqaro sport tadbirlariga jalb etish bo‘yicha kelishib oldilar.

JSPU is opening the doors of cooperation wide: a meeting was held with a guest from Bulgaria.
An official meeting was held between Maqsudjon Yuldashev, the rector of Jizzakh State Pedagogical University, and Ventzislav Georgiyev (Ventzislav Gueorguiev), the manager of the “Revolution Boxing Promotion” company visiting from the Republic of Bulgaria.
During the meeting, the parties discussed issues of strengthening cooperation in the field of sports, particularly in boxing, supporting talented young athletes, and jointly organizing international sports events.
The guest, Ventzislav Georgiyev, mentioned that he met with young boxers studying at the university and highlighted their high potential. He also highly appreciated the prospects of cooperating with coaches working at the university’s boxing school, particularly experienced sports masters like Bobousmon Boturov.
“The fact that your university has Olympic and world champions made a big impression on me. They are truly dedicated to their work. I will visit again in January for an experience exchange,” said Ventzislav Georgiyev.
In turn, the university rector Maqsudjon Yuldashev, while welcoming the guest, emphasized that the doors are always open for cooperation:
“We are interested in establishing close cooperation with international sports organizations. This will not only enhance our students’ experience but also create vast opportunities for them to enter the world arenas,” said the rector.
At the end of the meeting, the parties agreed to organize joint sports events, seminars, and master classes in the future, and to involve JSPU students and coaches in international sports events.