JDPU hamkorlik eshiklarini keng ochmoqda: Bolgariyalik mehmon bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjon Yuldashev hamda Bolgariya Respublikasidan tashrif buyurgan “Revolution Boxing Promotion” kompaniyasi menejeri Ventzislav Georgiyev (Ventzislav Gueorguiev) o‘rtasida rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar sport sohasida, xususan, boks yo‘nalishida hamkorlikni mustahkamlash, iqtidorli yosh sportchilarni qo‘llab-quvvatlash va xalqaro sport tadbirlarini birgalikda tashkil etish masalalarini muhokama qildilar.
Mehmon Ventzislav Georgiyev universitetda tahsil olayotgan yosh bokschilar bilan uchrashganini va ularning salohiyati yuqori ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, u JDPUdagi boks maktabida faoliyat yuritayotgan murabbiylar, xususan, Bobousmon Boturov kabi tajribali sport ustozlari bilan hamkorlik qilish istiqbollarini yuqori baholadi.
“Sizning universitetingizda olimpiya va jahon chempionlari borligi men uchun katta taassurot bo‘ldi. Ular o‘z ishiga sidqidildan yondashadi. Yanvar oyida tajriba almashish maqsadida yana tashrif buyuraman”, — dedi Ventzislav Georgiyev.
O‘z navbatida universitet rektori Maqsudjon Yuldashev mehmonni qutlar ekan, hamkorlik uchun eshiklar har doim ochiq ekanini ta’kidladi:
“Biz xalqaro sport tashkilotlari bilan yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘yishdan manfaatdormiz. Bu nafaqat talabalarimizning tajribasini oshiradi, balki ularning jahon arenalariga chiqishiga ham keng imkoniyat yaratadi”, — dedi rektor.
Uchrashuv yakunida tomonlar kelgusida qo‘shma sport tadbirlari, seminarlar va mahorat darslarini tashkil etish, JDPU talabalari va murabbiylarini xalqaro sport tadbirlariga jalb etish bo‘yicha kelishib oldilar.

ДжГПУ широко распахивает двери сотрудничества: состоялась встреча с гостем из Болгарии.
Состоялась официальная встреча между ректором Джизакского государственного педагогического университета Максуджоном Юлдашевым и менеджером компании «Revolution Boxing Promotion» Венциславом Георгиевым (Ventzislav Gueorguiev), прибывшим с визитом из Республики Болгария.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы укрепления сотрудничества в области спорта, в частности, в сфере бокса, поддержки талантливых молодых спортсменов и совместной организации международных спортивных мероприятий.
Гость Венцислав Георгиев отметил, что встретился с молодыми боксерами, обучающимися в университете, и подчеркнул их высокий потенциал. Он также высоко оценил перспективы сотрудничества с тренерами, работающими в школе бокса при ДжГПУ, в частности с такими опытными спортивными наставниками, как Бобоусмон Ботуров.
«Для меня произвело большое впечатление то, что в вашем университете есть олимпийские и мировые чемпионы. Они с полной самоотдачей относятся к своему делу. В январе я снова приеду с целью обмена опытом», — сказал Венцислав Георгиев.
В свою очередь, ректор университета Максуджон Юлдашев, приветствуя гостя, подчеркнул, что двери для сотрудничества всегда открыты:
«Мы заинтересованы в налаживании тесного сотрудничества с международными спортивными организациями. Это не только повысит опыт наших студентов, но и создаст широкие возможности для их выхода на мировую арену», — сказал ректор.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшей организации совместных спортивных мероприятий, семинаров и мастер-классов, а также о привлечении студентов и тренеров ДжГПУ к участию в международных спортивных мероприятиях.