JDPU ishchi-xodimlari va talaba yoshlari uchun Xorazmga sayohat uyushtirildi.
Bu yurt o‘zining qadimiy obidalari, muqaddas ziyoratgohlari, xushmanzara tabiati, betakror qadriyat va an’analari bilan jahon sayyohlarini o‘ziga rom etib kelmoqda. O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasining tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil!” shiori ostida Jizzax davlat pedagogika universitetining 30 ga yaqin ishchi-xodim va talabalari uchun Xiva va Urganch shaharlariga sayohat uyushtirildi.
Ichki turizmni rivojlantirish maqsadida tashkil etilgan sayohat dasturiga ko‘ra sayohatchilar 10-13-dekabr kunlar 3 kun mobaynida Xiva Urganch shaharlarining diqqatga sazovor joylarini ziyorat qilishadi. Universitet xodimlari va talabalari Jaloliddin Manguberdi xiyobonidagi yodgorlikdan tortib, Buyuk ipak yo‘lining markaziy shaharlaridan biri bo‘lgan Xivani tomosha qilish uchun “Ichan qal’a” me’moriy majmuasida ham bo‘lishdi.
Shuningdek sayyohlar sharqona bozorlarni, milliy hunarmandchilik saboqlari o‘tkaziladigan maxsus maktablari-yu tor ko‘chalari bo‘ylab sayr qilib, noyob osori atiqalarga boy Xiva muzeylarini zavq bilan tomosha qilishdi.

Для сотрудников и студентов ДжГПУ была организована поездка в Хорезм.
Эта страна привлекает туристов со всего мира своими древними памятниками, святыми местами паломничества, живописной природой, уникальными ценностями и традициями. По инициативе Исполнительного комитета Федерации профсоюзов Узбекистана под лозунгом «Путешествуй по новому Узбекистану!» была организована поездка для около 30 сотрудников и студентов Джизакского государственного педагогического университета в города Хиву и Ургенч.
Согласно программе путешествий, организованной в целях развития внутреннего туризма, путешественники в течение 3 дней с 10 по 13 декабря посетят достопримечательности Хивы и Ургенча. Сотрудники и студенты университета посетили архитектурный комплекс «Ичан-кала,» чтобы увидеть Хиву, являющуюся одним из центральных городов Великого шелкового пути, начиная от памятника на аллее Джалолиддина Мангуберды.
Туристы также прогулялись по восточным базарам, специальным школам, где проводятся уроки национального ремесленничества, прогуливались по узким улицам и с удовольствием осмотрели хивинские музеи, богатые уникальными древностями.