JDPU ishchi-xodimlari va talaba yoshlari uchun Xorazmga sayohat uyushtirildi.
Bu yurt o‘zining qadimiy obidalari, muqaddas ziyoratgohlari, xushmanzara tabiati, betakror qadriyat va an’analari bilan jahon sayyohlarini o‘ziga rom etib kelmoqda. O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Ijroiya qo‘mitasining tashabbusi bilan “Yangi O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil!” shiori ostida Jizzax davlat pedagogika universitetining 30 ga yaqin ishchi-xodim va talabalari uchun Xiva va Urganch shaharlariga sayohat uyushtirildi.
Ichki turizmni rivojlantirish maqsadida tashkil etilgan sayohat dasturiga ko‘ra sayohatchilar 10-13-dekabr kunlar 3 kun mobaynida Xiva Urganch shaharlarining diqqatga sazovor joylarini ziyorat qilishadi. Universitet xodimlari va talabalari Jaloliddin Manguberdi xiyobonidagi yodgorlikdan tortib, Buyuk ipak yo‘lining markaziy shaharlaridan biri bo‘lgan Xivani tomosha qilish uchun “Ichan qal’a” me’moriy majmuasida ham bo‘lishdi.
Shuningdek sayyohlar sharqona bozorlarni, milliy hunarmandchilik saboqlari o‘tkaziladigan maxsus maktablari-yu tor ko‘chalari bo‘ylab sayr qilib, noyob osori atiqalarga boy Xiva muzeylarini zavq bilan tomosha qilishdi.

A trip to Khorezm was organized for JSPU employees and students.
This country captivates tourists from all over the world with its ancient monuments, sacred places of worship, picturesque nature, unique values ​​and traditions. At the initiative of the Executive Committee of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan, a trip to the cities of Khiva and Urgench was organized for about 30 employees and students of Jizzakh State Pedagogical University under the slogan “Travel around New Uzbekistan!”
According to the travel program organized to develop domestic tourism, travelers visited the sights of the cities of Khiva and Urgench for 3 days, from December 10 to 13. University employees and students also visited the “Ichan Qala” architectural complex to see Khiva, one of the central cities of the Great Silk Road, from the monument on Jaloliddin Manguberdi Avenue.
Tourists also enjoyed strolling through oriental bazaars, special schools where national crafts are taught, and narrow streets, and visiting Khiva museums full of unique artifacts and antiques.