JDPU Maktabgacha ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilar va xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov boshchiligida o‘tkazilgan davra suhbati davomida Ishga qabul qilinayotganida manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi/mavjud emasligi to‘g‘risidagi arizani elektron va qog‘oz ko‘rinishida olish, tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi mavjud bo‘lgan taqdirda o‘rnatilgan tartibda choralar ko‘rish, manfaatlar to‘qnashuvi kelib chiqishining oldini olish masalalari muhokama etildi.
Shuningdek, bo‘limga kelib tushgan korrupsiyaga oid murojaatlar bo‘yicha mas’ul xodimlarga xabar berish tizimini ishlab chiqish, korrupsion xavf-xatarlarni baholashda ishtirok etish va boshqa bir qancha masalalar aytib o‘tildi.
Tadbir so‘ngida » Korrupsiyaga oid huquqbuzarlik haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori bo‘yicha ham tushunchalar berildi.

Была организована беседа с участием профессорско-преподавательского состава и сотрудников факультета дошкольного образования ДжГПУ.
В ходе встречи, проведенной под руководством начальника отдела управления системой противодействия коррупции «Комплаенс-контроль» А.Умрзакова, обсуждались вопросы получения и анализа заявления о наличии/отсутствии конфликта интересов при приеме на работу в электронном и бумажном виде, принятия мер в установленном порядке при наличии конфликта интересов, предотвращения возникновения конфликта интересов.
Также были обсуждены вопросы разработки системы оповещения ответственных сотрудников по поступившим в отдел обращениям о коррупции, участия в оценке коррупционных рисков и ряд других вопросов.
В конце мероприятия также были даны разъяснения по Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении Положения о порядке поощрения лиц, сообщающих о коррупционных правонарушениях или иным образом способствующих борьбе с коррупцией».