JDPU Maktabgacha ta’lim fakulteti professor-o‘qituvchilar va xodimlari ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i A.Umrzoqov boshchiligida o‘tkazilgan davra suhbati davomida Ishga qabul qilinayotganida manfaatlar to‘qnashuvi mavjudligi/mavjud emasligi to‘g‘risidagi arizani elektron va qog‘oz ko‘rinishida olish, tahlil qilish, manfaatlar to‘qnashuvi mavjud bo‘lgan taqdirda o‘rnatilgan tartibda choralar ko‘rish, manfaatlar to‘qnashuvi kelib chiqishining oldini olish masalalari muhokama etildi.
Shuningdek, bo‘limga kelib tushgan korrupsiyaga oid murojaatlar bo‘yicha mas’ul xodimlarga xabar berish tizimini ishlab chiqish, korrupsion xavf-xatarlarni baholashda ishtirok etish va boshqa bir qancha masalalar aytib o‘tildi.
Tadbir so‘ngida » Korrupsiyaga oid huquqbuzarlik haqida xabar bergan yoki korrupsiyaga qarshi kurashishga boshqa tarzda ko‘maklashgan shaxslarni rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarori bo‘yicha ham tushunchalar berildi.

A roundtable discussion was organized with the participation of professors, teachers and staff of the Faculty of Preschool Education of JSPU.
During the roundtable discussion, led by A. Umrzokov, Head of the Compliance Control System Management Department, the issues of receiving and analyzing applications for the presence/absence of a conflict of interest during employment in electronic and paper form, taking measures in the event of a conflict of interest in accordance with the established procedure, and preventing the emergence of a conflict of interest were discussed.
The development of a system for reporting corruption-related complaints received by the department to responsible employees, participation in corruption risk assessments, and several other issues were also discussed.
At the end of the event, explanations were also provided on the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On approval of the Regulation on the procedure for encouraging persons who reported corruption-related offenses or otherwise assisted in the fight against corruption.”