JDPU o‘qituvchilari Xalqaro Erasmus+ konferensiyasida!
2024 yil 20 dekabr Toshkent Milliy Tadqiqot Universiteti «Toshkent Irrigatsiya va Qishloq Xo‘jaligini Mexanizatsiyalash Muhandislari Institutida» oliy ta’lim sohasidagi Yevropa Ittifoqi va O‘zbekiston hamkorligining 30 yilligiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Mavzu «O‘zbekistonda oliy ta’limni rivojlantirish istiqbollari» Markaziy Osiyo, jumladan, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Turkmaniston va Tojikistondan kelgan mutaxassislar o‘rtasida chuqur muhokamalar va foydali hamkorlik imkoniyatlarini yaratdi.
Konferensiyaning nufuzli spikerlari qatorida:
• Kongratbay Sharipov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri,konferensiyani tantanali ravishda ochib berdilar
• Toyvo Klaar, Yevropa Ittifoqi elchisi
• Bahodir Mirzayev, TIQXMMI Rektori va boshqalar.
Yevropa Ittifoqi va O‘zbekiston o‘rtasida Tempus  va Erasmus+  dasturlari doirasida oliy ta’lim sohasidagi hamkorlikning 30 yilligiga bag‘ishlangan Erasmus+ xalqaro anjumani sifatida «O‘zbekistonda oliy ta’lim rivojlanishining istiqbollari» mavzusida Oliy ta’limni isloh qilish bo‘yicha ekspertlar (HERE) konferensiyasida Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston va Turkmanistondan HEREs va Milliy Erasmus+ ofislari delegatsiyalari faxriy mehmonlar va ma’ruzachilar sifatida ishtirok etishdi.
Ushbu Xalqaro konferensiyada Jizzax davlat pedagogika universiteti, Xorijiy tillar fakulteti professor- o‘qituvchilari A.Jabborova, N.Bo‘riyeva va D.Safarovalar ham ishtirok etishdi.

Преподаватели ДжГПУ на Международной конференции Erasmus+!
20 декабря 2024 года в «Ташкентском институте инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства» при Ташкентском национальном исследовательском университете состоялось мероприятие, посвященное 30-летию сотрудничества Европейского Союза и Узбекистана в сфере высшего образования.
Тема «Перспективы развития высшего образования в Узбекистане» создала возможности для глубоких обсуждений и полезного сотрудничества между специалистами из Центральной Азии, в том числе Казахстана, Кыргызстана, Туркменистана и Таджикистана.
Среди влиятельных спикеров конференции:
• Конгратбай Шарипов, министр высшего образования, науки и инноваций, торжественно открыл конференцию
• Тойво Клаар, посол Европейского Союза
• Бахадир Мирзаев, ректор ТИИИМСХ и другие.
В качестве международной конференции Erasmus+, посвященной 30-летию сотрудничества в сфере высшего образования между Европейским Союзом и Узбекистаном в рамках программ Tempus и Erasmus+, в качестве почетных гостей и докладчиков на конференции экспертов по реформированию высшего образования (HERE) на тему «Перспективы развития высшего образования в Узбекистане» приняли участие делегации офисов HEREs и Национального Erasmus+ из Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана и Туркменистана.
В данной международной конференции также приняли участие профессора-преподаватели Джизакского государственного педагогического университета, факультета иностранных языков А.Жабборова, Н.Буриева и Д.Сафарова.