JDPU o‘qituvchilari Xalqaro Erasmus+ konferensiyasida!
2024 yil 20 dekabr Toshkent Milliy Tadqiqot Universiteti «Toshkent Irrigatsiya va Qishloq Xo‘jaligini Mexanizatsiyalash Muhandislari Institutida» oliy ta’lim sohasidagi Yevropa Ittifoqi va O‘zbekiston hamkorligining 30 yilligiga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Mavzu «O‘zbekistonda oliy ta’limni rivojlantirish istiqbollari» Markaziy Osiyo, jumladan, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Turkmaniston va Tojikistondan kelgan mutaxassislar o‘rtasida chuqur muhokamalar va foydali hamkorlik imkoniyatlarini yaratdi.
Konferensiyaning nufuzli spikerlari qatorida:
• Kongratbay Sharipov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri,konferensiyani tantanali ravishda ochib berdilar
• Toyvo Klaar, Yevropa Ittifoqi elchisi
• Bahodir Mirzayev, TIQXMMI Rektori va boshqalar.
Yevropa Ittifoqi va O‘zbekiston o‘rtasida Tempus  va Erasmus+  dasturlari doirasida oliy ta’lim sohasidagi hamkorlikning 30 yilligiga bag‘ishlangan Erasmus+ xalqaro anjumani sifatida «O‘zbekistonda oliy ta’lim rivojlanishining istiqbollari» mavzusida Oliy ta’limni isloh qilish bo‘yicha ekspertlar (HERE) konferensiyasida Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Tojikiston va Turkmanistondan HEREs va Milliy Erasmus+ ofislari delegatsiyalari faxriy mehmonlar va ma’ruzachilar sifatida ishtirok etishdi.
Ushbu Xalqaro konferensiyada Jizzax davlat pedagogika universiteti, Xorijiy tillar fakulteti professor- o‘qituvchilari A.Jabborova, N.Bo‘riyeva va D.Safarovalar ham ishtirok etishdi.

JSPU teachers at the International Erasmus+ Conference!
On December 20, 2024, an event dedicated to the 30th anniversary of cooperation between the European Union and Uzbekistan in the field of higher education was held at the Tashkent National Research University “Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers”.
The topic “Prospects for the Development of Higher Education in Uzbekistan” created opportunities for in-depth discussions and fruitful cooperation among experts from Central Asia, including Kazakhstan, Kyrgyzstan, Turkmenistan, and Tajikistan.
The conference’s distinguished speakers included:
• Kongratbay Sharipov, Minister of Higher Education, Science and Innovation, solemnly opened the conference
• Toyvo Klaar, Ambassador of the European Union
• Bahodir Mirzayev, Rector of Tashkent National Research University “Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers”.
Delegations from HEREs and National Erasmus+ Offices from Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan and Turkmenistan participated as honored guests and speakers at the Higher Education Reform Experts (HERE) Conference on “Prospects for the Development of Higher Education in Uzbekistan” as part of the Erasmus+ International Conference dedicated to the 30th anniversary of cooperation in the field of higher education between the European Union and Uzbekistan under the Tempus and Erasmus+ programs.
Professors and teachers of the Faculty of Foreign Languages ​​of Jizzakh State Pedagogical University, A. Jabborova, N. Buriyeva, and D. Safarova also participated in this international conference.