JDPU rahbariyati talabalar turar joylarida yaratilgan sharoitlarni o‘rgandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rahbariyati, prorektorlar hamda tegishli bo‘lim boshliqlari Talabalar turar joyiga tashrif buyurib, yotoqxonalardagi mavjud sharoitlar va talabalarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini o‘rgandilar.
Tashrif avvalo yotoqxona komendantlari bilan uchrashuvdan boshlandi. Suhbat davomida ular tomonidan yotoqxonalardagi tartib-intizom, yuritilayotgan ishlar hamda mavjud muammolar haqida ma’lumot berildi.
Shundan so‘ng rahbariyat tibbiyot xonasi faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Talabalarga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmatlar, dori-darmonlar zaxirasi, sanitariya qoidalariga rioya etilishi kabi masalalar o‘rganildi.
Tashrif davomida oshxona, yotoqxonalardagi xonalar, maishiy xizmat joylari va umumiy foydalanish hududlarining sanitariya holati ham ko‘zdan kechirildi. Talabalarga qulay va xavfsiz yashash muhitini yaratish borasida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan mas’ullarga tegishli tavsiyalar berildi.
Rahbariyat, shuningdek, sport bilan shug‘ullanish va mavsumiy madaniy tadbirlarni tashkil etish uchun yaratilgan infratuzilma holatini ham o‘rganib chiqdi. Sport zali, maydonchalar va uskunalarning holati, ulardan foydalanish imkoniyatlari tahlil qilindi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, ularning fikr-mulohazalari, taklif va muammolari tinglandi. Muloqot davomida ma’lum bo‘lgan masalalarni bosqichma-bosqich hal etish vazifalari belgilandi.

The JSPU leadership examined the conditions created in the student dormitories.
The leadership of Jizzakh State Pedagogical University, the vice-rectors, and relevant department heads visited the Student Dormitory to study the existing conditions in the dormitories and the quality of services provided to students.
The visit began with a meeting with the dormitory commandants. During the conversation, they provided information about the discipline in the dormitories, ongoing work, and existing problems.
Following this, the leadership closely familiarized itself with the operations of the medical room. Issues such as medical services provided to students, stock of medicines, and adherence to sanitation rules were examined.
During the visit, the sanitary condition of the kitchen, dormitory rooms, utility service areas, and common use spaces was also inspected. Relevant recommendations were given to those responsible regarding the work being done to create a comfortable and safe living environment for students.
The leadership also examined the state of the infrastructure created for sports activities and organizing seasonal cultural events. The condition of the sports hall, fields, and equipment, as well as the possibilities for their use, were analyzed.
During the meeting, open communication was held with students, and their opinions, suggestions, and problems were listened to. Tasks for step-by-step resolution of issues identified during the communication were set.
The JSPU leadership noted that work on further improving the educational and living conditions of students will continue systematically.