JDPU rektori maktablarning bitiruvchi o‘quvchilar bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Jizzax shahridagi umumta’lim maktablaridan saralab olingan 31 nafar faol bitiruvchi o‘quvchilar dastlab universitetda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.
Jumladan, zamonaviy sport majmualari, kutubxona, Yoshlar ittifoqi, psixolog hamda «Qatag‘on qurbonlar xotirasi» muzeyi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berildi.
Uchrashuv davomida universitet rektori Maksudjan Yuldashev yoshlarning qiziqishlari va kelajakdagi maqsadlari bilan tanishib, ularni yo‘nalishlar kesimida universitet professor-o‘qituvchilariga biriktirdi.
Shuningdek, o‘quvchilarni oliy ta’lim muassasalariga kirish imtihonlariga puxta tayyorlash maqsadida universitet tomonidan bepul tayyorlov o‘quv kurslari tashkil etilishi ta’kidlandi.

Ректор ДжГПУ провёл встречу с выпускниками школ.
31 активный выпускник, отобранный из общеобразовательных школ города Джизака, был вначале ознакомлен с условиями, созданными в университете.
В частности, была представлена подробная информация о деятельности современных спортивных комплексов, библиотеки, Союза молодёжи, психолога и музея «Памяти жертв репрессий».
В ходе встречи ректор университета Максуджан Юлдашев ознакомился с интересами и будущими целями молодёжи, после чего закрепил студентов за преподавателями университета в соответствии с их направлениями.
Также было отмечено, что в целях качественной подготовки абитуриентов к вступительным экзаменам в высшие учебные заведения университет организует бесплатные подготовительные курсы.