JDPU rektori Sayiljoy akademik litseyi o‘quvchilari bilan uchrashdi.
Asosiy fan olimpiadasining IV-respublika bosqichida «Sayiljoy» akademik litseyining 2-bosqich talabasi Amirqulov Rahmatilla faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritgani bu litsey qolaversa universitet uchun katta yutuq ekanligini alohida e’tirof etdi. Shu o‘rinda o‘quvchi va uning ustozi Abduvohidov Bozormurodga tashakkurnomalar va qimmatbaho esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbirda shuningdek, matematika fanidan xalqaro olimpiadalarda oltin, kumush, bronza medallarni qo‘lga kiritgan litseyning olimpiada maktabining o‘quvchilari ham alohida e’tirof etilib ular ham sovg‘alar va faxriy yorliqlari bilan taqdirlanishdi.
Bo‘lib o‘tgan uchrashuvda «Rektor stipendiyasi» va «Akademik litsey iftixori» stipendiyasi sohiblariga ham tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
Universitet rektori litsey jamoasiga va talabalarga kelgusi o‘qish va ishlarida muvaffaqiyatlar tilar ekan bilim olishda charchamasliklarini tiladi

В малом зале заседаний ДжГПУ прошла встреча «Ректор и молодежь».
Особо было отмечено, что на IV республиканском этапе олимпиады по фундаментальным наукам ученик 2 курса академического лицея «Сайилжой» Амиркулов Рахматилла занял 2 место, что является большим достижением для этого лицея и университета. Здесь учащемуся и его учителю Абдувахидову Бозормураду были вручены благодарственные письма и ценные подарки.
На мероприятии также были особо отмечены и награждены подарками и почетными грамотами учащиеся олимпийской школы лицея, завоевавшие золотые, серебряные и бронзовые медали по математике на международных олимпиадах.
Ректор университета пожелал коллективу лицея и ученикам успехов в учебе и работе, пожелал им не уставать в учебе.