JDPU rektori Sayiljoy akademik litseyi o‘quvchilari bilan uchrashdi.
Asosiy fan olimpiadasining IV-respublika bosqichida «Sayiljoy» akademik litseyining 2-bosqich talabasi Amirqulov Rahmatilla faxrli 2-o‘rinni qo‘lga kiritgani bu litsey qolaversa universitet uchun katta yutuq ekanligini alohida e’tirof etdi. Shu o‘rinda o‘quvchi va uning ustozi Abduvohidov Bozormurodga tashakkurnomalar va qimmatbaho esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbirda shuningdek, matematika fanidan xalqaro olimpiadalarda oltin, kumush, bronza medallarni qo‘lga kiritgan litseyning olimpiada maktabining o‘quvchilari ham alohida e’tirof etilib ular ham sovg‘alar va faxriy yorliqlari bilan taqdirlanishdi.
Bo‘lib o‘tgan uchrashuvda «Rektor stipendiyasi» va «Akademik litsey iftixori» stipendiyasi sohiblariga ham tantanali ravishda sertifikatlar topshirildi.
Universitet rektori litsey jamoasiga va talabalarga kelgusi o‘qish va ishlarida muvaffaqiyatlar tilar ekan bilim olishda charchamasliklarini tiladi

Rector of JSPU met with students of Sayiljoy Academic Lyceum.
Amirkulov Rahmatilla, a 2nd-year student of Sayiljoy academic lyceum, won the second place in the 4th republic stage of the basic science Olympiad. At this place, the student and his teacher Abduvahidov Bozormurad were presented with letters of thanks and valuable souvenirs.
At the event, the students of the Lyceum’s Olympiad School, who won gold, silver and bronze medals in mathematics at the international Olympiads, were also specially recognized and awarded with gifts and certificates of honor.
At the meeting, certificates were awarded to the recipients of the “Rector’s Scholarship” and “Pride of Academic Lyceum” scholarships.
The rector of the university wished the lyceum team and students success in their future studies and work and wished them not to get tired of learning.