JDPU talaba yoshlari bilan muloqot tashkil eildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  O‘zLiDeP Jizzax viloyat hududiy partiya tashkiloti “Yoshlar qanoti” guruhi tomonidan talaba yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqot davomida, partiya xodimlari va deputatlar “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili” Davlat dasturi ijrosini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, unda yetakchi siyosiy kuch – O‘zLiDeP  faollarining ishtiroki haqida batafsil ma’lumot berib o‘tishdi.
So‘ngra ta’lim sohasidagi o‘zgarish va yangiliklar, jumladan, bitiruvchilar bandligini ta’minlash borasidagi yutuq va kamchiliklar atroflicha muhokama qilindi.
Ochiq muloqot davomida partiya faollari va deputatlar talaba yoshlarni qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob berib o‘tdilar.
Tadbirda O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri Otabek Sobitov,  viloyat  hududiy partiya tashkiloti raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari Sherzod Mamatqulovlar ishtirok etishdi.

Была организована встреча со студентами ДжГПУ
В Джизакском государственном педагогическом университете открытый диалог со студентами организовала группа «Молодежное крыло» Джизакской областной партийной организации УзЛиДеП Джизакской области.
В ходе открытого диалога партийные работники и депутаты предоставили подробную информацию о реализации Государственной программы «Год поддержки молодежи и бизнеса» и участии активистов ведущей политической силы – УзЛиДеП.
Затем были подробно обсуждены изменения и новшества в сфере образования, в том числе достижения и недостатки в обеспечении трудоустройства выпускников.
В ходе открытого диалога партийные активисты и депутаты подробно ответили на все вопросы студентов.
В мероприятии приняли участие заведующий отделом молодежи исполкома Политсовета УзЛиДеП Отабек Собитов, первый заместитель председателя областной партийной организации, руководитель управления Шерзод Маматкулов.