JDPU talaba yoshlari bilan muloqot tashkil eildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida  O‘zLiDeP Jizzax viloyat hududiy partiya tashkiloti “Yoshlar qanoti” guruhi tomonidan talaba yoshlar bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Ochiq muloqot davomida, partiya xodimlari va deputatlar “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili” Davlat dasturi ijrosini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar, unda yetakchi siyosiy kuch – O‘zLiDeP  faollarining ishtiroki haqida batafsil ma’lumot berib o‘tishdi.
So‘ngra ta’lim sohasidagi o‘zgarish va yangiliklar, jumladan, bitiruvchilar bandligini ta’minlash borasidagi yutuq va kamchiliklar atroflicha muhokama qilindi.
Ochiq muloqot davomida partiya faollari va deputatlar talaba yoshlarni qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob berib o‘tdilar.
Tadbirda O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri Otabek Sobitov,  viloyat  hududiy partiya tashkiloti raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari Sherzod Mamatqulovlar ishtirok etishdi.

Dialogue with JSPU students was organized.
At the Jizzakh State Pedagogical University, an open dialogue with students and youth was organized by the “Youth Wing” group of the Jizzakh regional party organization of the UzLiDeP Jizzakh region.
During the open dialogue, party workers and deputies provided detailed information about the implementation of the “Year of Youth and Business Support” State Program, as well as the participation of UzLiDeP activists, a leading political force.
Then, changes and innovations in the field of education, including achievements and shortcomings in ensuring the employment of graduates, were discussed in detail.
During the open dialogue, party activists and deputies answered in detail all the questions of students and youth.
The event was attended by Otabek Sobitov, the head of the youth department of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP, and Sherzod Mamatkulov, the first deputy chairman of the regional party organization and head of the department.