JDPU talabalari “Talaba-yugur” respublika final bosqichida sovrinli o‘rinlarni qo‘lga kiritdi.
2025-yil 24-sentabr kuni Toshkent shahridagi “Yangi O‘zbekiston bog‘i”da “Talaba-yugur” ommaviy yugurish musobaqasining bahorgi mavsumi respublika final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur musobaqada Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy tarbiya va sport fakulteti talabalari faol ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdilar. Fakultet talabasi Abduqayumov Shahobiddin yigitlar o‘rtasida 1-o‘rinni egalladi, qizlar bahsida esa Xayrullayeva Feruza 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Umumiy hisobda Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari respublika bosqichida 1 ta oltin va 1 ta bronza medal bilan munosib ishtirok etdi.

JSPU students won prize places in the national final stage of the “Student Run” competition.
On September 24, 2025, the national final stage of the spring season of the “Student Run” mass running competition was held at the “New Uzbekistan Park” in Tashkent.
In this competition, students of the Faculty of Physical Education and Sports of Jizzakh State Pedagogical University took an active part and achieved high results. Shahobiddin Abduqayumov, a student of the faculty, won 1st place among the men, while Feruza Khayrullayeva secured 3rd place in the women’s category.
In total, the students of Jizzakh State Pedagogical University achieved a commendable performance at the national stage, earning 1 gold and 1 bronze medal.