JDPU talabalari “Talaba-yugur” respublika final bosqichida sovrinli o‘rinlarni qo‘lga kiritdi.
2025-yil 24-sentabr kuni Toshkent shahridagi “Yangi O‘zbekiston bog‘i”da “Talaba-yugur” ommaviy yugurish musobaqasining bahorgi mavsumi respublika final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur musobaqada Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy tarbiya va sport fakulteti talabalari faol ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdilar. Fakultet talabasi Abduqayumov Shahobiddin yigitlar o‘rtasida 1-o‘rinni egalladi, qizlar bahsida esa Xayrullayeva Feruza 3-o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Umumiy hisobda Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari respublika bosqichida 1 ta oltin va 1 ta bronza medal bilan munosib ishtirok etdi.

Студенты ДжГПУ завоевали призовые места на республиканском финальном этапе соревнований «Талаба-югур»
24 сентября 2025 года в парке «Янги Узбекистон» («Новый Узбекистан») в Ташкенте прошел республиканский финальный этап весеннего сезона массовых соревнований по бегу «Талаба-югур» .
В данном соревновании студенты факультета физической культуры и спорта Джизакского государственного педагогического университета приняли активное участие и достигли высоких результатов. Студент факультета Абдукаюмов Шахобиддин занял 1-е место среди юношей, а в состязаниях среди девушек Хайруллаева Феруза заняла 3-е место.
В общей сложности студенты Джизакского государственного педагогического университета достойно выступили на республиканском этапе, завоевав 1 золотую и 1 бронзовую медали.