JDPU talabasi Gulsevar G‘aniyeva jahon kubogida bronza medalini qo‘lga kiritdi.
14–20 noyabr kunlari Hindistonning Nyu-Deli shahrida WORLD BOXING tashkiloti tomonidan boks bo‘yicha jahon kubogi musobaqasi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu nufuzli musobaqada Jizzax davlat pedagogika universiteti Jismoniy tarbiya va sport fakulteti 3-kurs talabasi Gulsevar G‘aniyeva 51 kg vazn toifasida munosib ishtirok etib, faxrli bronza medaliga sazovor bo‘ldi.
Gulsevarning mazkur yutug‘i uning mehnati, matonati va murabbiylarining yuqori tayyorgarligi samarasi sifatida ahamiyat kasb etadi.
JDPU jamoasi talaba-qizni ushbu muvaffaqiyati bilan tabriklaydi va kelgusi musobaqalarda ham yangi zafarlar tilaydi.

Студентка ДжГПУ Гульсевар Ганиева завоевала бронзовую медаль на Кубке мира.
С 14 по 20 ноября в городе Нью-Дели, Индия, прошли соревнования Кубка мира по боксу, организованные WORLD BOXING.
На этом престижном соревновании студентка 3-го курса факультета физического воспитания и спорта Джизакского государственного педагогического университета Гульсевар Ганиева достойно выступила в весовой категории 51 кг и завоевала почетную бронзовую медаль.
Данное достижение Гульсевар имеет значение как результат её труда, стойкости и высокой подготовки её наставников.
Коллектив ДжГПУ поздравляет студентку с этим успехом и желает ей новых побед в предстоящих соревнованиях.