JDPU va Jizzax akademik litseyi hamkorligida “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida tantanali tadbir o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Tabiiy fanlar fakulteti hamda Ichki ishlar vazirligi Jizzax akademik litseyi hamkorlikda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 34-yilligi hamda 14-yanvar — “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbirni Tabiiy fanlar fakulteti dekani Z.Z. Yaxshiyeva kirish so‘zi bilan ochib, barchani bayram bilan tabrikladi.
Shuningdek, IIV Jizzax akademik litseyi jangovar tayyorgarlik boshlig‘i va jismoniy tarbiya o‘qituvchisi Shuhrat Adilov “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida ma’ruza qildi. Tadbir davomida litsey o‘quvchilari jangovar tayyorgarlik ko‘nikmalari bo‘yicha chiqishlari bilan ishtirok etib, barchaga katta taassurot qoldirdi.
Tabiiy fanlar fakulteti talabalari esa Vatanni madh etuvchi she’rlar va badiiy chiqishlari bilan tadbirni boyitdi.
Tadbir so‘ngida Taqdirlash marosimi o‘tkazildi. O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 34-yilligi hamda “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan tashkil etilgan tadbirdagi hamkorligi uchun Ichki ishlar vazirligi Jizzax akademik litseyi vakillari hamda universitet va fakultetdagi jamoat ishlarida faolligi, o‘tkazilayotgan tadbirlardagi yutuqlari uchun “Qalqon” guruhi jamoasi taqdirlandi.

A ceremonial event titled “The Brave Defend the Motherland” was held in cooperation between JSPU and the Jizzakh Academic Lyceum.
The Faculty of Natural Sciences of Jizzakh State Pedagogical University and the Jizzakh Academic Lyceum of the Ministry of Internal Affairs, in cooperation, organized a ceremonial event on the theme “The Brave Guard the Homeland” on the occasion of the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and January 14 — “Defenders of the Homeland Day”.
The event was opened with an introductory speech by the Dean of the Faculty of Natural Sciences, Z.Z. Yakhshiyeva, who congratulated everyone on the holiday.
Furthermore, the Head of Combat Training and Physical Education Teacher of the MIA Jizzakh Academic Lyceum, Shuhrat Adilov, delivered a lecture on the theme “The Brave Guard the Homeland.” During the event, lyceum students participated with demonstrations of their combat training skills, leaving a great impression on everyone.
Students from the Faculty of Natural Sciences enriched the event with poems and artistic performances glorifying the Homeland.
At the end of the event, an Award Ceremony was held. Representatives of the MIA Jizzakh Academic Lyceum were recognized for their cooperation in the event organized on the occasion of the 34th anniversary of the establishment of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan and “Defenders of the Homeland Day.” The “Qalqon” (Shield) group team was also awarded for their activity in public affairs at the university and faculty, and for their achievements in ongoing events.