JDPU va Jizzax akademik litseyi hamkorligida “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida tantanali tadbir o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti Tabiiy fanlar fakulteti hamda Ichki ishlar vazirligi Jizzax akademik litseyi hamkorlikda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 34-yilligi hamda 14-yanvar — “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbirni Tabiiy fanlar fakulteti dekani Z.Z. Yaxshiyeva kirish so‘zi bilan ochib, barchani bayram bilan tabrikladi.
Shuningdek, IIV Jizzax akademik litseyi jangovar tayyorgarlik boshlig‘i va jismoniy tarbiya o‘qituvchisi Shuhrat Adilov “Mardlar qo‘riqlaydi Vatanni” mavzusida ma’ruza qildi. Tadbir davomida litsey o‘quvchilari jangovar tayyorgarlik ko‘nikmalari bo‘yicha chiqishlari bilan ishtirok etib, barchaga katta taassurot qoldirdi.
Tabiiy fanlar fakulteti talabalari esa Vatanni madh etuvchi she’rlar va badiiy chiqishlari bilan tadbirni boyitdi.
Tadbir so‘ngida Taqdirlash marosimi o‘tkazildi. O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganligining 34-yilligi hamda “Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan tashkil etilgan tadbirdagi hamkorligi uchun Ichki ishlar vazirligi Jizzax akademik litseyi vakillari hamda universitet va fakultetdagi jamoat ishlarida faolligi, o‘tkazilayotgan tadbirlardagi yutuqlari uchun “Qalqon” guruhi jamoasi taqdirlandi.

В сотрудничестве между ДжГПУ и Джизакским академическим лицеем было проведено торжественное мероприятие на тему «Отважные защищают Родину»
Факультет естественных наук Джизакского государственного педагогического университета совместно с Джизакским академическим лицеем Министерства внутренних дел организовали торжественное мероприятие на тему «Мардлар куриклайди Ватанни», приуроченное к 34-летию образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Дню защитников Родины, отмечаемому 14 января.
Мероприятие открыла вступительным словом декан факультета естественных наук З.З. Яхшиева, которая поздравила всех с праздником.
Также начальник боевой подготовки и преподаватель физической культуры академического лицея МВД в Джизаке Шухрат Адилов выступил с докладом на тему «Отважные защищают Родину». В ходе мероприятия учащиеся лицея продемонстрировали навыки боевой подготовки, произведя большое впечатление на всех присутствующих.
Студенты факультета естественных наук обогатили мероприятие стихотворениями и художественными выступлениями, прославляющими Родину.
В завершение мероприятия состоялась церемония награждения. За сотрудничество в мероприятии, организованном в связи с 34-летием образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Родины, были награждены представители Джизакского академического лицея Министерства внутренних дел, а также команда группы «Калкон» за активное участие в общественной работе университета и факультета, а также за достижения в проводимых мероприятиях.