JDPU “Ziyokor” jamoasi viloyat bosqichida g‘olib bo‘ldi.
Jizzax viloyatidagi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida sportning stritbol turi bo‘yicha “Besh tashabbus” tanlovining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda Jizzax davlat pedagogika universitetining “Ziyokor” jamoasi munosib ishtirok etib, faxrli birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi.
Mazkur natija bilan JDPU “Ziyokor” jamoasi Respublika bosqichiga yo‘l olish huquqini qo‘lga kiritdi. Musobaqa yakunida g‘olib jamoa a’zolari tantanali tarzda taqdirlash marosimida ishtirok etishdi.
Universitet jamoasi a’zolarini ushbu yutuq bilan tabriklaymiz va Respublika bosqichida ham omad tilaymiz!

Команда «Зиёкор» ДжГПУ стала победителем областного этапа.
В Джизакской области состоялся областной этап конкурса «Пять инициатив» по стритболу среди высших учебных заведений. Команда «Зиёкор» Джизакского государственного педагогического университета достойно выступила и завоевала почетное первое место.
С данным результатом команда «Зиёкор» Джизакского государственного педагогического университета завоевала право участвовать в Республиканском этапе. По завершении соревнований члены команды-победительницы приняли участие в торжественной церемонии награждения.
Поздравляем членов университетского сообщества с этим достижением и желаем удачи на республиканском этапе!