JDPU «Ziyokor» voleybol jamoasi viloyat IIB boshlig‘i kubogini qo‘lga kiritdi.
Sportning voleybol turi bo‘yicha Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i kubogi musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Unda viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarining qizlar va o‘g‘il bolalar jamoalari o‘zaro kuch sinashdilar.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra, Jizzax davlat pedagogika universitetining “Ziyokor” qizlar va o‘g‘il bolalar jamoalari faxrli 1-o‘rinni egallab, musobaqa kubogi sohibiga aylandi.
Tadbirda O‘zbekiston Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa’dullayev va Jizzax viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i, general-mayor G‘ayrat Qodirov ishtirok etdilar.

JSPU “Ziyokor” volleyball team won the Regional Chief of Internal Affairs Cup.
The competition for the Cup of the Head of the Jizzakh Regional Internal Affairs Directorate in the sport of volleyball took place. In it, the girls’ and boys’ teams of higher education institutions in the region competed against each other.
According to the results of the competition, the “Ziyokor” girls’ and boys’ teams of Jizzakh State Pedagogical University took a proud 1st place and became the winners of the competition cup.
The event was attended by the Director of the Youth Affairs Agency of Uzbekistan, Alisher Sa’dullayev, and the Head of the Jizzakh Regional Internal Affairs Directorate, Major General G’ayrat Qodirov.