Jizzax davlat pedagogika universitetida 2024/2025 o‘quv yili yakunlanayotganini inobatga olgan holda, kafedralar kesimida o‘quv yili davomida amalga oshirilgan faoliyatlar yuzasidan hisobot yig‘ish ishlari tizimli ravishda olib borilmoqda.
Hisobotlarda kafedralarning o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot, ma’naviy-ma’rifiy ishlari, professor-o‘qituvchilarning yillik yuklama bajarilishi, elektron tizimdagi faoliyat samaradorligi va talabalarning o‘zlashtirish ko‘rsatkichlari atroflicha tahlil etilmoqda.
Mazkur jarayon universitetda faoliyatning shaffofligini ta’minlash, raqamli boshqaruv samaradorligini oshirish va ta’lim sifati ustidan muntazam monitoring olib borishda muhim ahamiyat kasb etadi.
Hisobotlarni yig‘ish jarayonida O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor F.Jo‘raqulov, Ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor G‘.Qodirov, O‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i X.Hamzayev, Ta’lim jarayonini tashkil etish bo‘limi, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi hamda Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi mas’ullari faol ishtirok etmoqda.
Ta’kidlash joiz, hisobotlar natijalari umumlashtirilib, universitet rahbariyati tomonidan tegishli xulosalar asosida kafedralar faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha zarur chora-tadbirlar belgilanishi rejalashtirilgan.

В ДжГПУ продолжается работа по получению отчетов от кафедр на 2024/2025 учебный год.
В связи с завершением 2024/2025 учебного года в Джизакском государственном педагогическом университете, систематически проводится работа по сбору отчетов о деятельности, осуществленной в течение учебного года, в разрезе кафедр.
В отчетах детально анализируются учебно-методическая, научно-исследовательская и духовно-просветительская работа кафедр, выполнение профессорско-преподавательским составом годовой нагрузки, эффективность деятельности в электронной системе, а также показатели успеваемости студентов.
Данный процесс играет важную роль в обеспечении прозрачности деятельности университета, повышении эффективности цифрового управления и осуществлении регулярного мониторинга качества образования.
В процессе сбора отчетов активное участие принимают проректор по учебной работе Ф.Джуракулов, проректор по научной работе Г.Кадиров, начальник Учебно-методического управления Х.Хамзаев, а также ответственные сотрудники Отдела организации образовательного процесса, Отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения, и Отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов.
Следует отметить, что результаты отчетов будут обобщены, и руководством университета планируется определение необходимых мер по совершенствованию деятельности кафедр на основе соответствующих выводов.