Jizzax davlat pedagogika universitetida 2025/2026 o‘quv yili bitiruvchilari uchun yakuniy davlat attestatsiyasi sinovlari, bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalari himoyalari tashkil etildi.
Joriy o‘quv yilida universitetning 26 ta bakalavriat ta’lim yo‘nalishi va 19 ta magistratura mutaxassisligi bo‘yicha jami 5029 nafar bitiruvchi attestatsiya jarayonlarida ishtirok etmoqda.Yakuniy davlat attestatsiyasi jarayonlari 2026-yil 11-iyundan 19-iyunga qadar davom etadi.
Attestatsiya sinovlari har kuni ikki smenada — soat 08:30 va 15:00 da universitetning belgilangan auditoriyalari va amaliyot maydonlarida o‘tkazilmoqda.Bitiruv malakaviy ishlari hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyalari universitetning tegishli auditoriyalarida amaldagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar talablari asosida tashkil etilgan.
Jarayonlarning ochiqligi va shaffofligini ta’minlash maqsadida attestatsiya sinovlari to‘liq onlayn videokuzatuv ostida tashkil etilib, jonli efir orqali translyatsiya qilinmoqda.
Shaffoflik va ochiqlikni ta’minlash maqsadida barcha sinovlar onlayn videokuzatuv ostida o‘tkazilib, jonli efir orqali translyatsiya qilinmoqda.

More than 5,000 graduates are taking part in final examinations at JSPU
The final state certification exams, as well as the defenses of bachelor’s theses and master’s dissertations, have been organized for the graduates of the 2025/2026 academic year at Jizzakh State Pedagogical University.
In the current academic year, a total of 5,029 graduates in 26 undergraduate fields and 19 master’s specializations are participating in the certification processes. The final state certification processes will continue from June 11 to June 19, 2026.
The certification exams are being held daily in two shifts — at 08:30 and 15:00 — in designated auditoriums and practice areas of the university. The defenses of bachelor’s theses and master’s dissertations are organized in the relevant university auditoriums in accordance with the requirements of current regulatory legal acts.
To ensure the openness and transparency of the processes, the certification exams are organized under full online video surveillance and are broadcast live.
To ensure transparency and openness, all exams are conducted under online video surveillance and broadcast live.