JDPUda aholi va qishloq xo‘jaligini onlayn ro‘yxatga olish jarayoni faol davom etmoqda.
2026-yil 15-yanvardan O‘zbekistonda aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olishning onlayn bosqichi boshlandi. Ushbu muhim jarayonda Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari, xodimlari hamda talabalari faol ishtirok etmoqda.
Universitetning Registrator ofisida asosiy shtab, shuningdek, barcha fakultetlarda alohida shtablar tashkil etildi. Shtabga biriktirilgan mas’ul xodimlar ro‘yxatdan o‘tishda yordam so‘rab murojaat qilayotgan professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalarni qabul qilib, ularga amaliy ko‘mak ko‘rsatmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 15-yanvardan bugungi kunga qadar 187 nafar professor-o‘qituvchi va xodimlar, shuningdek, 300 ga yaqin talabalar onlayn ro‘yxatdan o‘tib bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, ro‘yxatdan o‘tish jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi. Avvalo fuqarolar OneID tizimi orqali identifikatsiyadan o‘tadi, shundan so‘ng census.stat.uz portali orqali onlayn savolnomani to‘ldiradi. Onlayn ro‘yxatga olish jarayoni 31-yanvarga qadar davom etadi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalarni 2026-yil 15–31-yanvar kunlari census.stat.uz sayti orqali OneID tizimi yordamida onlayn ro‘yxatdan o‘tishda faol ishtirok etishga chorlaydi.

At Jizzakh State Pedagogical University, the online registration process of the population and agriculture is actively ongoing.
The online phase of the population and agricultural census in Uzbekistan began on January 15, 2026. Professors, staff, and students of the Jizzakh State Pedagogical University are actively participating in this important process.
A main headquarters has been established at the University’s Registrar’s office, and separate headquarters have also been organized in all faculties. Responsible staff assigned to the headquarters are receiving professors, staff, and students who seek assistance with registration and are providing them with practical help.
According to the data, from January 15 to today, 187 professors and staff members, as well as nearly 300 students, have completed their online registration.
We remind you that the registration process is carried out in two stages. First, citizens undergo identification through the OneID system, after which they fill out the online questionnaire via the census.stat.uz portal. The online registration process will continue until January 31.
The team of the Jizzakh State Pedagogical University urges professors, staff, and students to actively participate in online registration via the census.stat.uz website using the OneID system from January 15 to 31, 2026.