Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida “Birinchi kurs maktabi” tadbirlari start oldi. Unda Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim, Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakultetlariga tavsiya etilgan birinchi kurs talabalari hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etdilar.
Tadbirni universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi. U o‘z nutqida mamlakatimizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, yaratilayotgan zamonaviy sharoit va imkoniyatlar haqida to‘xtalib, ular yosh avlodning intellektual salohiyatini ro‘yobga chiqarish va raqobatbardosh kadrlar tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etayotganini ta’kidladi.
— Jizzax davlat pedagogika universitetini tanlaganingiz uchun sizlarga minnatdorchilik bildiraman. Ishonchim komilki, tanlovingizdan hech qachon afsuslanmaysiz, — dedi rektor o‘z nutqida talabalarga murojaat qilib.
“Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi kafedrasi o‘qituvchisi Sanobar Kenjayeva hamda uning iste’dodli shogirdlarining chiqishlari tadbirga yanada mazmun va ruh bag‘ishladi.”
Tantanali marosim davomida fakultetga davlat granti asosida eng yuqori ball bilan qabul qilingan talabalarning ota-onalari hamda tashabbuskor va faol o‘qituvchilarga universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

В ДжГПУ начались мероприятия «Школы первого курса»
Во Дворце культуры Джизакского государственного педагогического университета стартовали мероприятия «Школы первого курса.» В них приняли участие студенты-первокурсники, рекомендованные на факультеты Дошкольного и начального образования, Педагогики-психологии и инклюзивного образования, а также профессорско-преподавательский состав.
Мероприятие открыл ректор университета, профессор Максуджон Юлдашев. В своем выступлении он подробно остановился на проводимых в нашей стране реформах в сфере образования, создаваемых современных условиях и возможностях, подчеркнув, что они играют важную роль в раскрытии интеллектуального потенциала молодого поколения и подготовке конкурентоспособных кадров.
— Выражаю вам благодарность за выбор Джизакского государственного педагогического университета. Я глубоко убежден, что вы никогда не пожалеете о своем решении, — обратился ректор к студентам в своей речи.
Выступления преподавателя кафедры теории и методики начального образования Санобар Кенжаевой и её талантливых учеников придали мероприятию ещё больше содержательности и воодушевления.
В ходе торжественной церемонии руководство университета вручило благодарственные письма родителям студентов, поступивших на факультет с наивысшими баллами на основе государственного гранта, а также инициативным и активным преподавателям.