Jizzax davlat pedagogika universiteti madaniyat saroyida “Birinchi kurs maktabi” tadbirlari start oldi. Unda Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim, Pedagogika-psixologiya va inklyuziv ta’lim fakultetlariga tavsiya etilgan birinchi kurs talabalari hamda professor-o‘qituvchilar ishtirok etdilar.
Tadbirni universitet rektori, professor Maqsudjon Yuldashev ochib berdi. U o‘z nutqida mamlakatimizda ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, yaratilayotgan zamonaviy sharoit va imkoniyatlar haqida to‘xtalib, ular yosh avlodning intellektual salohiyatini ro‘yobga chiqarish va raqobatbardosh kadrlar tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etayotganini ta’kidladi.
— Jizzax davlat pedagogika universitetini tanlaganingiz uchun sizlarga minnatdorchilik bildiraman. Ishonchim komilki, tanlovingizdan hech qachon afsuslanmaysiz, — dedi rektor o‘z nutqida talabalarga murojaat qilib.
“Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi kafedrasi o‘qituvchisi Sanobar Kenjayeva hamda uning iste’dodli shogirdlarining chiqishlari tadbirga yanada mazmun va ruh bag‘ishladi.”
Tantanali marosim davomida fakultetga davlat granti asosida eng yuqori ball bilan qabul qilingan talabalarning ota-onalari hamda tashabbuskor va faol o‘qituvchilarga universitet rahbariyati tomonidan tashakkurnomalar topshirildi.

At JSPU, the “First-Year School” ceremonies have begun.
At the Culture Palace of Jizzakh State Pedagogical University, the “First-Year School” activities were launched. The event was attended by first-year students recommended for the Faculties of Preschool and Primary Education, Pedagogy-Psychology and Inclusive Education, as well as professors and teachers.
The event was opened by the university’s rector, Professor Maqsudjon Yuldashev. In his speech, he spoke about the reforms being carried out in the field of education in our country, as well as the modern conditions and opportunities being created. He emphasized that these play an important role in realizing the intellectual potential of the younger generation and in training competitive specialists.
“— I would like to thank you for choosing Jizzakh State Pedagogical University. I am confident that you will never regret your choice,” the rector said in his address to the students.
The performances of Sanobar Kenjayeva, a lecturer at the Department of Primary Education Theory and Methodology, together with her talented students, added even more meaning and spirit to the event.
During the solemn ceremony, the parents of the students admitted to the faculty on a state grant with the highest scores, as well as proactive and active teachers, were presented with letters of appreciation by the university administration.