JDPUda bitiruvchi kurs talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida Paxtakor tumanida doimiy istiqomat qiluvchi bitiruvchi kurs talabalari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.Tadbirda tuman hokimligi, maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi, tumandagi maktablar direktorlari hamda universitet rahbariyati vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, tuman hududidagi bo‘sh ish o‘rinlari va ishga joylashish imkoniyatlari haqida ma’lumotlar berildi hamda yosh mutaxassislarni qo‘llab-quvvatlash masalalari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida 10 nafarga yaqin bitiruvchi talaba maktab direktorlari bilan mehnat shartnomalarini imzolab, ish faoliyatini boshlash uchun yo‘llanma oldi.

An open dialogue was held with graduating students at JSPU.
An open dialogue was held at Jizzakh State Pedagogical University with final-year students permanently residing in Paxtakor district.The event was attended by representatives of the district administration, the Department of Preschool and School Education, school principals from the district, and the university leadership.
During the meeting, an open dialogue was held with the students, information was provided about job vacancies and employment opportunities in the district, and issues of supporting young specialists were discussed.
At the end of the event, nearly 10 graduating students signed employment contracts with school principals and received referrals to begin their professional careers.