JDPUda “Fizika fanini o‘qitishda raqamli texnologiyalardan foydalanishning dolzarb muammolari” mavzusidagi ilmiy-amaliy anjumani bo‘lib o‘tdi.
Anjumanda “Zamonaviy fizika va astronomiyaning dolzarb muammolari va yechimlari”, “Fizika va astronomiyani o‘qitishda zamonaviy pedagogik va raqamli ta’lim texnologiyalaridan foydalanish istiqbollari”, “Aniq va tabiiy fanlarni o‘qitishda fanlararo aloqadorlikni tashkil etish usullari” ,“Fizika va texnika fanlarining integratsiyasi asosida raqamli texnologiyalardan foydalanish” yo‘nalishlarida respublikamizning yetakchi universitetlarida faoliyat olib borayotgan professor-o‘qituvchilar, ilmiy xodimlar va tadqiqotchilarning ilg‘or tajribalari muhokama qilindi.
Anjumanning maqsadi Respublika Oliy ta‟lim muassasalari hamda ilmiy tekshirish institutlarida faoliyat olib borayotgan olimlarning hamkorligini kengaytirish, fizika va tabiiy fanlarini o‘qitish metodlari hamda yangi ilmiytadqiqot natijalarini muhokama qilish, istiqbolli yo‘nalishlarni belgilab olish hamda hamkorlik qilishdan iboratdir.
Anjuman Zamonaviy fizika va astronomiyaning dolzarb muammolari va yechimlari, Fizika va astronomiyani o‘qitishda zamonaviy pedagogik va raqamli ta‟lim texnologiyalaridan foydalanish istiqbollari, Aniq va tabiiy fanlarni o‘qitishda fanlararo aloqadorlikni tashkil etish usullari, Fizika va texnika fanlarining integratsiyasi asosida raqamli texnologiyalardan foydalanish shu’balarga bo‘lingan holda faoliyatini davom ettirdi.

A scientific-practical conference on the topic “Actual problems of using digital technologies in teaching physics” was held at JSPU.
The best practices of professors, teachers, scientific staff and researchers working in the leading universities of our republic in the following areas were discussed at the conference: “Current problems and solutions of modern physics and astronomy”, “Prospects of using modern pedagogical and digital educational technologies in teaching physics and astronomy”, “Methods of organization of interdisciplinarity in the teaching of exact and natural sciences”, “Use of digital technologies based on the integration of physics and technical sciences”.
The purpose of the conference is to expand the cooperation of scientists working in the higher education institutions and research institutes of the Republic, to discuss the methods of teaching physics and natural sciences and the results of new scientific research, to determine promising directions and to cooperate.