JDPUda hashar uyushqoqlik bilan o‘tkazilmoqda.
«Mahalla obod — yurt obod» shiori ostida o‘tkazilayotgan hasharda universitet professor-o‘qituvchilari xodimlar faol ishtirok etishmoqda.
Yurtning obod bo‘lishiga o‘zining munosib hissasini qo‘shishni insoniy burchi deb bilgan oliygoh xodimlari ayni damda hasharni universitet hududida davom ettirmoqdalar.
Bugun chindan ham hashar ozodalik, saranjomlik, ahillik va hamjihatligimiz ramzi ekanini yana bir karra namoyon etmoqda. Universitetning ichki va tashqi hududlarida obodonlashtirish ishlari bilan birgalikda o‘quv dargohining dars xonalari, ma’muriy xonalar, kafedralar, oshxona, axborot-resurs markazi tozalanib tartibga keltirildi.
Shuningdek, ta’lim muassasasining atrofi va hovlisidagi yashil maydon hududlarida qurib qolgan begona o‘tlar yulib tashlandi, tartibga keltirildi, daraxtlar oqlandi va qurigan shoxlari kesildi.
Bir so‘z bilan aytganda o‘tkazilgan umumxalq xayriya hashari universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalari orasida ko‘tarinki kayfiyat bilan o‘tdi. Zero, hashar hamjihatlik, obodlik va yaratuvchanlik ramzi sifatida shakllangan mehr-oqibat muhitini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Hashar is carried out in a united manner at JSPU
Professors and teachers of the university are taking an active part in the festival held under the motto “Prosperous neighborhood – prosperous country”.
The employees of the university, who consider it a human duty to contribute to the prosperity of the country, are currently continuing to work on the territory of the university.
Today, it shows once again that the net is a symbol of cleanliness, organization, harmony and solidarity. The classrooms, administrative rooms, departments, canteen, information resource center of the educational institution were cleaned and put in order along with the improvement works in the internal and external areas of the university.
Also, in the green areas around and in the yard of the educational institution, dried weeds were pulled out, put in order, trees were trimmed and dead branches were cut.
In a word, the national charity event was held with high spirits among the management, professors, teachers, employees and students of the university. After all, hashar serves to further strengthen the atmosphere of kindness formed as a symbol of harmony, prosperity and creativity.