JDPUda Kasaba uyushmalari kuni: mehnatga hurmat va birdamlik bayrami.
“Professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalar uchun munosib sharoit yaratamiz” — dedi universitet rektori M.Yuldashev.
Kasaba uyushmalari tashkil etilganiga 120-yil to‘lishi munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida tantanali bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirni universitet rektori, professor Maqsudjon Yo‘ldashev ana shu so‘zlar bilan ochib berdi.
“Bu hali boshlanishi. Bundan keyin ham ishchi-xodimlar va professor-o‘qituvchilarning munosib dam olishi, samarali ishlashi uchun qanday yordam kerak bo‘lsa, barchasini amalga oshiramiz”, — dedi rektor.
Fidoyi ustozlar — mehnat uchun taqdirlandi.
Tantanali tadbir taqdirlash marosimi bilan davom etdi. Unda faol ustozlar va universitet faxriylari tashakkurnoma hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar. So‘zga chiqqanlar universitetdagi sog‘lom muhit, professor-o‘qituvchilar uchun yaratilayotgan sharoitlar va mehnatni qadrlash madaniyati haqida fikr bildirdilar.
Jamoaga hamnafas kasaba uyushmasi rahbari Jahongir Majidov.
Universitet kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Jahongir Majidov oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Faxriy yorlig‘i” hamda “Oliy ta’lim a’lochisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.“Xalqimizda mehnat qilgan yuzaga chiqadi degan naql bor. Bugun Jahongir Majidovning mehnatlari yuzaga chiqdi. U jamoa bilan hamnafas, har ishda ko‘makchi va shirinso‘z rahbar sifatida e’tirof etildi.
Bayram kayfiyati: konsertdan ko‘ra katta to‘y!
Bilganlar “universitetda konsert bo‘ldi” deyishdi, bilmaganlar esa “katta to‘y bo‘ldi” deb o‘ylashdi. Chunki bayram shukuhli, ruhli va jonli ijrolar bilan to‘ldi.
Britaniyalik mashhur xonanda Sami Yusuf bilan birga Fransiyada qo‘shiq kuylagan Ilyos Arabov JDPUda o‘tgan bayram tantanasining maxsus mehmoni bo‘ldi. Uning maqom yo‘nalishidagi samimiy va sho‘x taronalari ustozlar hamda talabalarning qalbini rom etdi.
Ana raqsu — mana raqs, ana bayramu — mana bayram! Tomoshabinlar qo‘shiqlarni qayta-qayta iltimos qildilar. Zaldan shodlik va zavq to‘lqini uzoq ketmadi.
Rasul baxshi — yuraklarni titratgan doston.
Shuningdek, Shuhrat medali sohibi Rasul baxshining jonli ijroda ijro etgan dostoni tomoshabinlarni lol qoldirdi. “Bolam-a o‘xshaydi ovozing sani…” — degan hayratli qichqiriqlar ostida baxshining ijrosi yuraklarni sel qildi.
Har ishni ustasi qilsin degan naql bejiz emas — bugungi tadbir shunday ustalar sahnasiga aylandi.
Birdamlik va mehnatga ehtirom bayrami.
JDPUda o‘tgan bu bayram tadbiri mehnatni qadrlash, insonga bo‘lgan hurmat va birdamlikning yorqin namoyishi bo‘ldi. Tadbirni tomosha qilganlar shod bo‘ldi, qatnashganlar faxrlandi. Universitet ahli “Tadbirmisan — tadbir bo‘ldi!” degan ta’rif bilan tantanaga baho berdi.

День профсоюзов в ДжГПУ: праздник уважения к труду и солидарности.
«Мы создадим достойные условия для профессорско-преподавательского состава, сотрудников и студентов», — заявил ректор университета М. Юлдашев.
В Джизакском государственном педагогическом университете прошло торжественное мероприятие, посвященное 120-летию создания профсоюзов. Мероприятие открыл ректор университета, профессор Максуджон Юлдашев, произнеся эти слова.
«Это только начало. И в дальнейшем мы будем реализовывать всё необходимое для достойного отдыха и эффективной работы сотрудников и профессорско-преподавательского состава», — сказал ректор.
Преданные своему делу преподаватели были отмечены за свой труд.
Торжественное мероприятие продолжилось церемонией награждения. На ней активные преподаватели и ветераны университета были награждены благодарственными письмами и памятными подарками. Выступающие высказали свое мнение о здоровой атмосфере в университете, условиях, созданных для профессорско-преподавательского состава, и культуре уважения к труду.
Вместе с коллективом — руководитель профсоюза Джахонгир Маджидов.
Председатель профсоюзного комитета университета Джахонгир Маджидов был награжден «Почетной грамотой» Министерства высшего образования, науки и инноваций и нагрудным знаком «Отличник высшего образования». У нашего народа есть поговорка: «Труд не пропадет даром.» Сегодня труды Джахонгира Маджидова принесли плоды. Он был признан единомышленником коллектива, помощником во всех делах и приветливым руководителем.
Праздничная атмосфера: свадьба грандиознее концерта!
Знающие говорили: «в университете прошел концерт», а незнающие подумали: «была большая свадьба». Потому что праздник был наполнен величественными, воодушевляющими и живыми выступлениями.
Ильяс Арабов, выступавший во Франции вместе с известным британским певцом Сами Юсуфом, стал почетным гостем праздничного мероприятия, прошедшего в Джизакском государственном педагогическом университете. Его искренние и жизнерадостные мелодии в стиле макома покорили сердца преподавателей и студентов.
Вот это танцы — вот это праздник! Зрители снова и снова просили исполнить песни. Волна радости и восторга долго не покидала зал.
Расул бахши — дастан, заставляющий трепетать сердца.
Также зрителей поразил дастан в живом исполнении Расула бахши, обладателя медали «Шухрат». Под восторженные возгласы «Сынок, как же похож твой голос…», исполнение бахши тронуло сердца слушателей до глубины души.
Не зря говорят, что каждое дело должен делать мастер — сегодняшнее мероприятие стало сценой для таких мастеров.
Праздник единства и уважения к труду.
Праздничное мероприятие, прошедшее в ДжГПУ, стало ярким проявлением уважения к труду, человеку и солидарности. Зрители мероприятия остались довольны, а участники испытывали чувство гордости. Сотрудники университета оценили торжество, сказав: «Вот это действительно мероприятие!»