JDPUda kasbiy rivojlanish seminarlari davom etmoqda. Ravshan Jo‘rayevich bilan hamkorlik davom ettiriladi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida professor-o‘qituvchilar uchun shanba kunlari uzluksiz kasbiy rivojlanish kunlari etib belgilangan bo‘lib, mazkur kunlarda respublikadagi taniqli olimlar va ekspertlar ishtirokida o‘quv seminarlari muntazam tashkil etib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yil yanvar oyi boshida Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazi katta o‘qituvchisi Ishmuhamedov Ravshan Jo‘rayevich ishtirokida 3 kunlik o‘quv seminari o‘tkazilgan edi.
Mazkur seminarlar professor-o‘qituvchilar tomonidan ijobiy baholanib, ularni davom ettirish bo‘yicha bildirilgan takliflar asosida Ravshan Jo‘rayevich yana universitetga ma’ruza darslari o‘tish uchun taklif etildi.
Navbatdagi o‘quv seminari “O‘quv jarayonining samaradorligini oshirishga yo‘naltirilgan pedagogik texnologiyalar va o‘qitish metodlari” mavzusiga bag‘ishlanib, unda kuni kecha kafedra mudirlari va fakultet dekanlari ishtirokida o‘tkazilgan ochiq muloqotda bildirilgan taklif va fikrlar asosida mashg‘ulotlar tashkil etildi.
Avval xabar berganimizdek o‘quv seminarlarida faol ishtirok etgan 30 nafar mentor tanlab olinib, ularning kafedralar kesimida faoliyat yuritishi rejalashtirilgan edi. Bugungi seminar yakunida ushbu 30 nafar mentorning mualliflik ishlari himoyasiga bag‘ishlangan konsultatsiya mashg‘uloti ham o‘tkazildi.

Professional development seminars are ongoing at JSPU. Cooperation with Ravshan Jo‘rayevich will be continued.
Saturdays have been designated as continuous professional development days for professors and teachers at Jizzakh State Pedagogical University. On these days, training seminars are regularly organized with the participation of renowned scholars and experts from across the republic.
In particular, at the beginning of January this year, a 3-day training seminar was held with the participation of Senior Teacher Ravshan Jo‘rayevich Ishmuhamedov from the Branch Center for Retraining and Advanced Training of Pedagogical Staff under the Tashkent State University of Uzbek Language and Literature.
These seminars were positively evaluated by the professors and teachers. Based on the suggestions made to continue them, Ravshan Jo‘rayevich was invited again to the university to conduct lecture courses.
The next training seminar was dedicated to the theme “Pedagogical Technologies and Teaching Methods Aimed at Increasing the Effectiveness of the Educational Process.” The sessions were organized based on the proposals and thoughts expressed during the open dialogue held yesterday with the participation of department heads and faculty deans.
As previously reported, 30 mentors who actively participated in the training seminars were selected, and it was planned for them to work within their respective departments. At the conclusion of today’s seminar, a consultation session dedicated to the defense of the authorial works of these 30 mentors was also held.