JDPUda kasbiy rivojlanish seminarlari davom etmoqda. Ravshan Jo‘rayevich bilan hamkorlik davom ettiriladi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida professor-o‘qituvchilar uchun shanba kunlari uzluksiz kasbiy rivojlanish kunlari etib belgilangan bo‘lib, mazkur kunlarda respublikadagi taniqli olimlar va ekspertlar ishtirokida o‘quv seminarlari muntazam tashkil etib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yil yanvar oyi boshida Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazi katta o‘qituvchisi Ishmuhamedov Ravshan Jo‘rayevich ishtirokida 3 kunlik o‘quv seminari o‘tkazilgan edi.
Mazkur seminarlar professor-o‘qituvchilar tomonidan ijobiy baholanib, ularni davom ettirish bo‘yicha bildirilgan takliflar asosida Ravshan Jo‘rayevich yana universitetga ma’ruza darslari o‘tish uchun taklif etildi.
Navbatdagi o‘quv seminari “O‘quv jarayonining samaradorligini oshirishga yo‘naltirilgan pedagogik texnologiyalar va o‘qitish metodlari” mavzusiga bag‘ishlanib, unda kuni kecha kafedra mudirlari va fakultet dekanlari ishtirokida o‘tkazilgan ochiq muloqotda bildirilgan taklif va fikrlar asosida mashg‘ulotlar tashkil etildi.
Avval xabar berganimizdek o‘quv seminarlarida faol ishtirok etgan 30 nafar mentor tanlab olinib, ularning kafedralar kesimida faoliyat yuritishi rejalashtirilgan edi. Bugungi seminar yakunida ushbu 30 nafar mentorning mualliflik ishlari himoyasiga bag‘ishlangan konsultatsiya mashg‘uloti ham o‘tkazildi.

В ДжГПУ продолжаются семинары по профессиональному развитию. Сотрудничество с Равшаном Джураевичем продолжается.
В Джизакском государственном педагогическом университете субботние дни определены как дни непрерывного профессионального развития для профессорско-преподавательского состава. В эти дни регулярно проводятся учебные семинары с участием известных ученых и экспертов республики.
В частности, в начале января текущего года был проведен трехдневный учебный семинар с участием Ишмухамедова Равшана Джураевича, старшего преподавателя отраслевого центра переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Ташкентском государственном университете узбекского языка и литературы имени Алишера Навои.
Эти семинары были положительно оценены профессорско-преподавательским составом, и на основании предложений по их продолжению Равшан Джураевич был приглашен в университет для проведения лекций.
Очередной учебный семинар был посвящен теме «Педагогические технологии и методы обучения, направленные на повышение эффективности учебного процесса», где занятия были организованы на основе предложений и мнений, высказанных в ходе открытого диалога, состоявшегося накануне с участием заведующих кафедрами и деканов факультетов.
Как мы сообщали ранее, были отобраны 30 менторов, активно участвовавших в учебных семинарах, и планировалось, что они будут осуществлять свою деятельность в рамках кафедр. По завершении сегодняшнего семинара также было проведено консультационное занятие, посвященное защите авторских работ этих 30 менторов.