JDPUda “Kitobxon talaba” tanlovining navbatdagi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori tashabbusi bilan tashkil etilgan “Kitobxon talaba” tanlovining navbatdagi test bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda barcha fakultetlardan kitobxon talabalar ishtirok etishdi.
Test sinovlari ikki smenada tashkil etildi va universitetning 400 ga yaqin talabasi bilim va tezkor fikrlash qobiliyatini sinab ko‘rdi.
Tanlov qoidalariga ko‘ra, har bir fakultetdan eng yuqori ball to‘plagan 6 nafar talabalar ikkinchi bosqichga jamoa tarzida o‘tishadi. Navbatdagi bosqich “Zakovat” shaklida o‘tkaziladi va talabalarning bilimlari yanada chuqurroq sinab ko‘riladi.
Bo‘lib o‘tgan test sinovlari natijalarida ikki nafar talabaning eng yuqori ball to‘plashi alohida e’tirof etildi. Aniq fanlar fakulteti talabasi Rahimberdiyev Dovudbek Bahodir o‘g‘li, hamda Tibbiyot fakulteti talabasi Tursunboyeva Charos Abror qizi har ikkisi ham 25/25 ball to‘plashdi.
Eslatib o‘tamiz tanlov tashkilotchilari universitet Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamda Axborot-resurs markazi xodimlari.

The next stage of the “Book-Loving Student” competition was held at JSPU.
The next test stage of the “Bookworm Student” competition, established on the initiative of the Rector of Jizzakh State Pedagogical University, has taken place. Bookworm students from all faculties participated in it.
The test exams were organized in two shifts, with nearly 400 university students testing their knowledge and quick thinking abilities.
According to the competition rules, the 6 students from each faculty who score the highest points will advance to the second stage as a team. The next stage will be conducted in the format of “Zakovat” (Intellectual Battle), where the students’ knowledge will be tested even more deeply.
The results of the completed test exams specially recognized two students for achieving the highest scores. Davudbek Bahodir ugli Rahimberdiyev, a student of the Faculty of Exact Sciences, and Charos Abror qizi Tursunboyeva, a student of the Faculty of Medicine, both scored 25/25 points.
We remind you that the competition organizers are the primary organization of the University Youth Union and the staff of the Information Resource Center.