JDPUda “Kitobxon talaba” tanlovining navbatdagi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori tashabbusi bilan tashkil etilgan “Kitobxon talaba” tanlovining navbatdagi test bosqichi bo‘lib o‘tdi. Unda barcha fakultetlardan kitobxon talabalar ishtirok etishdi.
Test sinovlari ikki smenada tashkil etildi va universitetning 400 ga yaqin talabasi bilim va tezkor fikrlash qobiliyatini sinab ko‘rdi.
Tanlov qoidalariga ko‘ra, har bir fakultetdan eng yuqori ball to‘plagan 6 nafar talabalar ikkinchi bosqichga jamoa tarzida o‘tishadi. Navbatdagi bosqich “Zakovat” shaklida o‘tkaziladi va talabalarning bilimlari yanada chuqurroq sinab ko‘riladi.
Bo‘lib o‘tgan test sinovlari natijalarida ikki nafar talabaning eng yuqori ball to‘plashi alohida e’tirof etildi. Aniq fanlar fakulteti talabasi Rahimberdiyev Dovudbek Bahodir o‘g‘li, hamda Tibbiyot fakulteti talabasi Tursunboyeva Charos Abror qizi har ikkisi ham 25/25 ball to‘plashdi.
Eslatib o‘tamiz tanlov tashkilotchilari universitet Yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti hamda Axborot-resurs markazi xodimlari.

В ДжГПУ состоялся очередной этап конкурса «Китобхон талаба»
Состоялся очередной этап тестирования конкурса «Китобхон талаба», организованного по инициативе ректора Джизакского государственного педагогического университета. В нем приняли участие студенты-книголюбы со всех факультетов.
Тестовые испытания были организованы в две смены, и около 400 студентов университета проверили свои знания и способность к быстрому мышлению.
Согласно правилам отбора, 6 студентов, набравших наивысшие баллы на каждом факультете, проходят во второй этап в составе команды. Следующий этап проводится в формате «Закoват» и предполагает еще более глубокую проверку знаний студентов.
По результатам проведенных тестовых испытаний особо отмечено, что два студента набрали наивысшие баллы. Студент факультета точных наук Рахимбердиев Довудбек Баходир углы и студентка медицинского факультета Турсунбоева Чарос Аброр кизи оба набрали по 25/25 баллов.
Напоминаем, что организаторами конкурса являются первичная организация Союза молодежи университета, а также сотрудники Центра информационных ресурсов.