JDPUda korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha tezkor aloqa kanallari.
Jizzax davlat pedagogika universitetida korrupsiyaga qarshi kurashish va manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish maqsadida “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi faoliyat olib bormoqda.
Mazkur bo‘lim korrupsiya va manfaatlar to‘qnashuviga oid murojaatlarni tezkor qabul qilish uchun ochiq aloqa kanallarini yo‘lga qo‘ygan. Talabalar, professor-o‘qituvchilar hamda boshqa manfaatdor shaxslar o‘z murojaatlarini suratdagi kanallar orqali yuborishlari mumkin:
Murojaatlar maxfiylik tamoyillari asosida ko‘rib chiqiladi va ularni hal etishda qonuniylik, oshkoralik hamda adolat tamoyillari qat’iy ta’minlanadi.

Каналы оперативной связи по борьбе с коррупцией в ДжГПУ
В Джизакском государственном педагогическом университете функционирует отдел управления системой «Комплаенс-контроль» с целью борьбы с коррупцией и предотвращения конфликта интересов.
Этот отдел наладил открытые каналы связи для оперативного приема обращений, связанных с коррупцией и конфликтом интересов. Студенты, преподаватели и другие заинтересованные лица могут отправить свои обращения через каналы на фото:
Обращения рассматриваются на основе принципов конфиденциальности, а при их разрешении строго соблюдаются принципы законности, гласности и справедливости.