JDPUda o‘quv ishlari bo‘yicha muhim masalalar muhokama qilindi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori huzurida navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Unda kafedralardagi o‘quv-me’yoriy hujjatlar holati, talabalarni o‘quv adabiyotlari bilan ta’minlanganlik darajasi hamda HEMIS tizimidan foydalanish samaradorligi atroflicha tahlil qilindi.
Yig‘ilishda asosiy e’tibor bitiruvchi kurs talabalarini kasbiy sertifikatlashga tayyorlash, “ustoz-shogird” tizimini yanada rivojlantirish va yakuniy nazoratlarga puxta tayyorgarlik masalalariga qaratildi. Tadbir yakunida barcha yo‘nalishlar bo‘yicha aniq vazifalar belgilab berildi.

В ДжГПУ обсуждались важные вопросы учебной работы.
При проректоре по учебной работе Джизакского государственного педагогического университета состоялось очередное совещание.
На нем были всесторонне проанализированы состояние учебно-нормативной документации на кафедрах, уровень обеспеченности студентов учебной литературой, а также эффективность использования системы HEMIS.
На совещании основное внимание было уделено подготовке студентов выпускных курсов к профессиональной сертификации, дальнейшему развитию системы «устоз-шогирд» и тщательной подготовке к итоговым контрольным работам. По итогам мероприятия были определены конкретные задачи по всем направлениям.