JDPUda professor-o‘qituvchilar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida professor-o‘qituvchilar hamda Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi va O‘quv-uslubiy boshqarma xodimlari uchun seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbirda Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish tarmoq markazi katta o‘qituvchisi Ravshan Djurayevich Ishmuhamedov ma’ruza bilan ishtirok etdi.
U “O‘quv mashg‘ulotiga kirish, kuzatish va tahlil qilish texnikasi” mavzusida so‘z yuritib, darslarni samarali tashkil etish hamda tahlil qilishning zamonaviy yondashuvlari haqida fikr bildirdi.
Seminar-trening davomida JDPU mentori Dilshod Haydarov “STEAM ta’limining ilmiy-amaliy asoslari” mavzusida ma’ruza qildi.
Tadbirda zamonaviy ta’lim metodlari, innovatsion yondashuvlar va dars jarayonini samarali tashkil etish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi. Seminar ishtirokchilari uchun mazkur trening pedagogik faoliyat sifatini oshirish va tajriba almashish uchun muhim maydon bo‘lib xizmat qildi.

В ДжГПУ был организован семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава.
В Джизакском государственном педагогическом университете был проведен семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава и сотрудников Отдела по контролю качества образования и Учебно-методического управления.
На мероприятии с докладом выступил старший преподаватель Отраслевого центра переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Ташкентском государственном университете узбекского языка и литературы Равшан Джураевич Ишмухамедов.
Он выступил на тему «Техника посещения, наблюдения и анализа учебного занятия,» поделившись мнением о современных подходах к эффективной организации и анализу уроков.
В ходе семинара-тренинга ментор ДГПУ Дильшод Хайдаров выступил с докладом на тему «Научно-практические основы STEAM-образования».
На мероприятии были представлены важные рекомендации по современным методам обучения, инновационным подходам и эффективной организации учебного процесса. Данный тренинг стал для участников семинара важной площадкой для повышения качества педагогической деятельности и обмена опытом.