JDPUda sport-sog‘lomlashtirish tadbirlarini o‘tkazilishi, yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishildi.
Bugungi kunda Universitet kasaba uyushmasi tomonidan xodimlar o‘rtasida sportning ommaviyligini oshirish, bu orqali sog‘lom turmush tarzi barqarorligini ta’minlash borasida tizimli ishlarni amalga oshirib kelinmoqda.
Mazkur yo‘nalishlardagi ishlarni yanada takomillashtirish, xususan, xodimlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzi targ‘ibotini kuchaytirish, ayniqsa, xodimlar va ular oila a’zolarining bo‘sh vaqtlaridan samarali foydalanishlarini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Jismoniy tarbiya va sport-sog‘lomlashtirish ishlari boshqarmasining Jizzax viloyat bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi Bahodir Yusupov Jizzax davlat pedagogika universitetiga tashrif buyurib, universitetda sport-sog‘lomlashtirish tadbirlarini o‘tkazilishi, yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi.

Состоялось близкое знакомство со спортивно-оздоровительными мероприятиями и условиями, созданными в ДжГПУ
На сегодняшний день профсоюзом университета проводится системная работа по повышению популярности спорта среди сотрудников и тем самым обеспечению стабильности здорового образа жизни.
В целях дальнейшего совершенствования работы по этим направлениям, в частности, усиления пропаганды здорового образа жизни среди работников, особенно обеспечения эффективного использования работниками и членами их семей своего свободного времени Бахадир Юсупов, организатор ответственного за Джизакскую область управления физического воспитания и спорта и оздоровления Федерации профсоюзов Узбекистана, посетил Джизакский государственный педагогический университет, где ознакомился с условиями проведения спортивно-оздоровительных мероприятий в университете.
В целях повышения популяризации спорта состоялся обмен мнениями по организации беговых марафонов, настольного тенниса, бадминтона, шахмат, шашек, гимнастики, баскетбола, волейбола, футбола, национальных спортивных соревнований для улучшения здоровья сотрудников и членов их семей.