JDPUda “Talabalar bahori – 2026” festivali galakonserti va taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Talabalar bahori – 2026” festivali doirasida galakonsert hamda g‘oliblarni taqdirlash marosimi yuqori saviyada tashkil etildi.
Madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbir festivalning eng sara ijodiy chiqishlari bilan boshlandi. Galakonsert davomida talabalarning musiqa, qo‘shiqchilik va raqs san’ati yo‘nalishlaridagi iste’dodlari namoyish etildi.
Festival yakunlariga ko‘ra an’anaviy xonandalik, estrada xonandaligi, cholg‘u ijrochiligi hamda milliy va zamonaviy raqs yo‘nalishlari bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar tantanali ravishda taqdirlandi.
Shuningdek, festivalning mutlaq g‘oliblari hamda faol ishtirokchilari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi tomoshabinlarga bayramona kayfiyat ulashdi.
“Talabalar bahori – 2026” festivali yoshlarning ijodiy salohiyatini namoyon etish, ularning san’at va madaniyatga bo‘lgan qiziqishini qo‘llab-quvvatlash hamda iste’dodli talabalarni rag‘batlantirishga xizmat qilgan yana bir yirik madaniy-ma’rifiy tadbir sifatida yodda qoldi.

The gala concert and award ceremony of the “Students’ Spring – 2026” festival were held at JSPU.
Within the framework of the “Student Spring – 2026” festival, a gala concert and an award ceremony for the winners were organized at a high level at Jizzakh State Pedagogical University.
The event, held at the Palace of Culture, was attended by the university administration, professors, teachers, and students.
The event began with the festival’s finest creative performances. During the gala concert, students’ talents in music, singing, and dance were showcased.
According to the festival’s results, winners and prize-winners in the categories of traditional singing, pop singing, musical instrument performance, as well as national and modern dance, were ceremoniously awarded.
Additionally, a concert program prepared by the absolute winners and active participants of the festival brought a festive mood to the audience.
The “Student Spring – 2026” festival was remembered as another major cultural and educational event that served to showcase the creative potential of young people, support their interest in art and culture, and encourage talented students.