JDPUda “Talabalar bahori – 2026” festivali galakonserti va taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Talabalar bahori – 2026” festivali doirasida galakonsert hamda g‘oliblarni taqdirlash marosimi yuqori saviyada tashkil etildi.
Madaniyat saroyida bo‘lib o‘tgan tadbirda universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar hamda talabalar ishtirok etdi.
Tadbir festivalning eng sara ijodiy chiqishlari bilan boshlandi. Galakonsert davomida talabalarning musiqa, qo‘shiqchilik va raqs san’ati yo‘nalishlaridagi iste’dodlari namoyish etildi.
Festival yakunlariga ko‘ra an’anaviy xonandalik, estrada xonandaligi, cholg‘u ijrochiligi hamda milliy va zamonaviy raqs yo‘nalishlari bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar tantanali ravishda taqdirlandi.
Shuningdek, festivalning mutlaq g‘oliblari hamda faol ishtirokchilari tomonidan tayyorlangan konsert dasturi tomoshabinlarga bayramona kayfiyat ulashdi.
“Talabalar bahori – 2026” festivali yoshlarning ijodiy salohiyatini namoyon etish, ularning san’at va madaniyatga bo‘lgan qiziqishini qo‘llab-quvvatlash hamda iste’dodli talabalarni rag‘batlantirishga xizmat qilgan yana bir yirik madaniy-ma’rifiy tadbir sifatida yodda qoldi.

В ДжГПУ состоялся гала-концерт и церемония награждения фестиваля «Студенческая весна — 2026»
В Джизакском государственном педагогическом университете на высоком уровне был организован гала-концерт в рамках фестиваля «Студенческая весна – 2026» и церемония награждения победителей.
В мероприятии, прошедшем во Дворце культуры, приняли участие руководство университета, профессорско-преподавательский состав и студенты.
Мероприятие началось с лучших творческих выступлений фестиваля. В ходе гала-концерта были продемонстрированы таланты студентов в области музыки, пения и танца.
По итогам фестиваля состоялось торжественное награждение победителей и призеров по направлениям традиционного пения, эстрадного пения, инструментального исполнения, а также национального и современного танца.
Концертная программа, подготовленная абсолютными победителями и активными участниками фестиваля, подарила зрителям праздничное настроение.
Фестиваль «Студенческая весна — 2026» запомнился как еще одно крупное культурно-просветительское мероприятие, послужившее демонстрации творческого потенциала молодежи, поддержке ее интереса к искусству и культуре, а также стимулированию талантливых студентов.