JDPUda  talabalar Maqom ansamblining  hisobot konserti o‘tkazildi.
Konsert dasturidan maqom san’atining mumtoz navolari,xususan A.Navoiy va Z.M.Bobur qalamiga mansub g‘azallar, shashmaqom, kuylari o‘rin oldi.
Ta’kidlash joiz  E.Lutfullayev nomidagi talabalar maqom ansambli respublikadagi OTMlar ichida birinchilardan va san’atda iqtidori baland talab yoshlardan tarkib topgan jamoadir. Ayni paytda  talabalar maqom ansambli izlanishdan, yangi maqom kuylarini o‘rganishdan, unutilayotgan taronalarimizga qayta jon bag‘ishlashdan bir dam to‘xtagani yo‘q.
Shu vaqtga qadar universitetda o‘tgan barcha tadbir va bayramlarda jamoa jonli ijroda konsert dasturlarini namoyish etdi. Bugungi  hisobot konsertida ham jamoa ustozlar, xonandalar, san’at ixlosmandlari uchun tinimsiz izlanishlar mahsulini namoyish etishdi. Konsert davomida talaba yoshlarning, professor-o‘qituvchilarning mumtoz kuylarimizni berilib tinglashini ko‘rib, e’tibor yuksakligidan, eshitadiganlar ko‘pligidan quvondik

The concert program included classic songs of maqam art, especially ghazals, shashmaqom, and tunes written by A. Navoi and Z.M. Babur.
It should be noted that the ensemble of student status named after E. Lutfullayev is one of the first among higher education institutions in the republic and is composed of highly talented young people. At the moment, students have not stopped searching for a maqam ensemble, learning new maqam tunes, and reviving our forgotten songs.
Until then, the team performed live concert programs at all the events and holidays held at the university. At today’s report concert, the team presented the product of tireless research for teachers, singers and art lovers. During the concert, we were happy to see that young students and professors listened to our classic tunes, and were happy with the high attention and the large number of listeners.