JDPUda Talabalar o‘rtasida “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida “Eng yaxshi rasm”, tanlovi o‘tkazildi.
Joriy yilning oktyabr-noyabr oylarida Talabalar o‘rtasida “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida “Eng yaxshi rasm”, tanlovi “Men terrorizm xavfini qanday tushunaman?” va “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” kabi mavzularida targ‘ibot-tashviqot tadbirlari bilan bir qatorda insholar, she’rlar va rasmlar tanlovlarining universitet bosqichi o‘tkazilib kelinmoqda.
Tanlovlarni o‘tkazishdan asosiy maqsadi talabalar o‘rtasida ijtimoiy va madaniy faollikni oshirish, ularning shaxsiy rivojlanishlariga hissa qo‘shish, jaholatga qarshi kurashish, ma’rifat va bilimning ahamiyatini tushuntirish, yoshlarda korrupsiyaga, jinoyatchilikka qarshi toqatsizlik ruhini shakllantirishdan iboratdir.
Tanlov g‘oliblarini aniqlash uchun ishtirokchilarining hujjatlarini xolisona va shaffof tarzda baholash maqsadida hamkor tashkilotlarning soha mutaxassislaridan iborat Ishchi guruhi tuzildi. Ishchi guruhi a’zolari bergan natijalarga ko‘ra “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida o‘tkazilgan “Eng yaxshi rasm” tanlovida 1-o‘rin Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Po‘latov Elzodga, 2-o‘rin Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Qobiljonova Jasminaga, 3-o‘rin esa Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Shodiqulova Sarvinozga nasib etdi.  Tanlovda g‘olib bo‘lgan talabalar diplomlar va universitet rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

“Best picture” competition was held among students at JSPU on the topic “Enlightenment against ignorance”.
In October-November of this year, the competition “Best picture” among students on the topic “Enlightenment against ignorance” and promotional events on topic “How do I understand the threat of terrorism?” and “Let’s be a generation worthy of our ancestors” were held. In addition, the university stage of contests of essays, poems and paintings is being held.
The main purpose of conducting the contests is to increase social and cultural activity among students, to contribute to their personal development, to fight against ignorance, to explain the importance of enlightenment and knowledge, and to form a spirit of intolerance against corruption and crime among young people.
In order to determine the winners of the competition, a working group consisting of industry experts of partner organizations was formed in order to objectively and transparently evaluate the documents of the participants. According to the results given by the members of the working group, the following results were recorded in the “Best Picture” competition held on the theme “Enlightenment against Ignorance”: 1st place Polatov Elzod, a student of the Faculty of Physics and Technology, 2nd place: Kabiljonova Jasmina, a student of the Faculty of Physics and Technology, 3rd place: Shodikulova Sarvinoz, a student of the Faculty of Physics and Technology. The students who won the competition were awarded diplomas and souvenirs by the university management.