JDPUda Talabalar o‘rtasida “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida “Eng yaxshi rasm”, tanlovi o‘tkazildi.
Joriy yilning oktyabr-noyabr oylarida Talabalar o‘rtasida “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida “Eng yaxshi rasm”, tanlovi “Men terrorizm xavfini qanday tushunaman?” va “Ajdodlarga munosib avlod bo‘laylik” kabi mavzularida targ‘ibot-tashviqot tadbirlari bilan bir qatorda insholar, she’rlar va rasmlar tanlovlarining universitet bosqichi o‘tkazilib kelinmoqda.
Tanlovlarni o‘tkazishdan asosiy maqsadi talabalar o‘rtasida ijtimoiy va madaniy faollikni oshirish, ularning shaxsiy rivojlanishlariga hissa qo‘shish, jaholatga qarshi kurashish, ma’rifat va bilimning ahamiyatini tushuntirish, yoshlarda korrupsiyaga, jinoyatchilikka qarshi toqatsizlik ruhini shakllantirishdan iboratdir.
Tanlov g‘oliblarini aniqlash uchun ishtirokchilarining hujjatlarini xolisona va shaffof tarzda baholash maqsadida hamkor tashkilotlarning soha mutaxassislaridan iborat Ishchi guruhi tuzildi. Ishchi guruhi a’zolari bergan natijalarga ko‘ra “Jaholatga qarshi ma’rifat” mavzusida o‘tkazilgan “Eng yaxshi rasm” tanlovida 1-o‘rin Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Po‘latov Elzodga, 2-o‘rin Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Qobiljonova Jasminaga, 3-o‘rin esa Fizika va texnologiya fakulteti talabasi Shodiqulova Sarvinozga nasib etdi.  Tanlovda g‘olib bo‘lgan talabalar diplomlar va universitet rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

В ДжГПУ среди студентов был проведен конкурс «Лучший рисунок» на тему «Просвещение против невежества»
В октябре-ноябре текущего года на ряду с  конкурсом «Лучший рисунок» среди студентов на тему «Просвещение против невежества», с пропагандистской деятельностью «Как я понимаю угрозу терроризма?» и «Давайте будем поколением, достойным наших предков» проводится университетский этап конкурсов сочинений, стихов и рисунков.
Основная цель проведения конкурсов заключается в повышении социальной и культурной активности студентов, содействии их личностному развитию, борьбы с невежеством, разъяснении важности просвещения и знаний, формировании духа нетерпимости к коррупции и преступности среди молодежи.
В целях объективной и прозрачной оценки документов участников для определения победителей конкурса была сформирована рабочая группа, состоящая из отраслевых экспертов партнерских организаций. По итогам членов рабочей группы студент физико-технического факультета Пулатов Элзод занял 1 место в конкурсе «Лучший фильм», проводимом на тему «Просвещение против невежества», 2-е место было присуждено студентке физико-технического факультета Ясмине Кабилжоновой, 3 место заняла студентка физико-технического факультета Шодикулова Сарвиноз. Студентам, победившим в конкурсе, руководство университета наградило дипломами и памятными подарками.