JDPUda targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda.
Aprel oyidagi referendum arafasida Jizzax davlat pedagogika universitetida «Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki» shiori ostida targ‘ibot tadbirlari, konsert dasturlari o‘tkazilmoqda. Xuddi shunday tadbirlardagn biri universitetning “Kuyovboshi” MFYda joylashgan Matematika va informatika fakultetida bo‘lib o‘tdi.
Unda Xalq depututlari viloyat kengashi deputatlari, JDPU professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlardan iborat faollar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan Xalq deputatlari viloyat kengashi depututi Feruza Ne’matova  Konstitutsiyamizning mazmun-mohiyati haqida so‘z yuritib, barcha yoshlarni shu yil 30 aprelda o‘tkaziladigan referendumga befarq bo‘lmaslikka chaqirdi.
Tadbirda  shuningdek Konstitutsiyaga kiritilishi rejalashtirilgan o‘zgartishlar, yangilanayotgan Bosh Qomusimizning mamlakat taraqqiyotida tutgan o‘rni hamda referendum o‘tkazish tartibi haqida ham  so‘z bordi.
Universitet badiiy jamoasi, iqtidorli talaba yoshlar  tomonidan «Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki» shiori ostida o‘tkazilgan savol –javoblar, sahnaviy ko‘rinishlar va kuy-qo‘shiqlar  kutilayotgan Yangi Konstitutsiya referendumida faol bo‘lishga chorlovchi madaniy-ma’rifiy tadbirda ishtirok etayotgan ishtirokchilarga zavq bag‘ishladi.

Promotional events are ongoing at JSPU.
“The Constitution is mine, yours, ours!” Promotional events and concert programs are held under the slogan “Constitution is ours”. One of the similar events was held at the Faculty of Mathematics and Informatics located at Kuyovboshi branch of the university.
It was attended by members of the Regional Council of People’s Deputies, professors and teachers of JSPU and youth activists.
Speaking at the event, Feruza Nematova, Deputy of the Regional Council of People’s Deputies, spoke about the essence of our Constitution and called on all young people not to be indifferent to the referendum to be held on April 30 of this year.
The event also discussed the planned amendments to the Constitution, the role of the new Prime Minister in the country’s development, and the procedure for holding a referendum.
“Constitution is mine, yours, ours!” Question-and-answer, stage performances and songs held under the slogan “Constitution is ours” gave pleasure to the participants of the cultural-educational event calling to be active in the upcoming referendum on the New Constitution.