JDPUda Xorijlik mutaxassisilar ishtirokida matbuot anjumani o‘tkazildi.
Joriy yilning 25-dekabr kuni Jizzax davlat pedagogika universitetida “Sarhisob: “Ta’limda ilg‘or xorijiy tajribalar”  mavzusida matbuot anjumani o‘tkazildi. Anjumanda xorijlik mutaxassislar ham ishtirok etishdi.
Anjumanni Ilmiy ishlar va innovatsiyalar prorektori v.v.b Zuhra Yaxshiyeva ochib, universitet tomonidan xorijiy OTMlar bilan hamkorlik aloqalari doirasida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berdi.
Joriy o‘quv yilida universitetda Qirol Sejong koreys tili markazini ochildi. 2024-yilning may oyida Janubiy Koreya davlatining Kyungvon Universiteti hamda Qirol Sejong Instituti Fondi vakillaridan iborat Delegatsiya JDPUga tashrif buyurdi. Markaz o‘z faoliyatini joriy yilning 3-oktyabr kunidan boshladi. Ayni kunlarda ushbu markaz o‘z o‘quvchilariga ega.
Hamkorlik aloqalari doirasida joriy yilning sentyabr oyidan boshlab universitet va AQSH elchixonasi o‘rtasidagi hamkorlik doirasida Fulbrayt dasturi mutaxassisi Sandra Israel xonim Xorijiy tillar fakultetida o‘z faoliyatini boshladi. Buning natijasida xorijiy tillar fakultetida «O‘qituvchilar kasbiy rivojlanish to‘garagi» ish boshladi. Qirol Sejong til markazi rahbari Kim Hyong Jong hamda Fulbrayt dasturi mutaxassisi Sandra Israel xonim matbuot anjumaniga yig‘ilgan OAV vakillariga loyiha va dasturlari hamda “English Access Microscholarship” (Aksess)ingliz tili o‘rgatuvchi grant dasturi haqida ma’lumot berish bilan bir qatorda mavzu doirasidagi qiziqarli savollarga ham javob berishdi.

A press conference was held at JSPU with the participation of foreign experts.
On December 25 of this year, a press conference was held at Jizzakh State Pedagogical University on the topic “Summary: “Advanced Foreign Experiences in Education.” Foreign experts also participated in the conference.
The conference was opened by Zuhra Yakhshieva, Acting Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations, who provided information on the work carried out by the university within the framework of cooperation with foreign universities.
This academic year, the King Sejong Korean Language Center was opened at the university. In May 2024, a delegation consisting of representatives of Kyungwon University and the King Sejong Institute Foundation of South Korea visited JSPU. The center began its activities on October 3 of this year. Currently, this center has its own students.
As part of the partnership, since September of this year, as part of the cooperation between the university and the US Embassy, ​​Fulbright Program Specialist Sandra Israel has been working at the Faculty of Foreign Languages. As a result, the “Teacher Professional Development Circle” has been launched at the Faculty of Foreign Languages. Kim Hyong Jong, Head of the King Sejong Language Center, and Fulbright Program Specialist Sandra Israel, provided information to the media representatives gathered at the press conference about the project and programs, as well as the “English Access Microscholarship” (Access) English language teaching grant program, as well as answered interesting questions on the topic.