JDPUda talabalar xavfsizligini ta’minlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida dekan o‘rinbosarlari, tyutorlar, psixologlar, media markaz xodimlari, axborot xizmati xodimlari hamda Yoshlar ittifoqi yetakchilari ishtirokida yig‘ilish tashkil etildi.
Yig‘ilishni universitetning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Farrux Akchayev olib bordi.
Yig‘ilishda Maktabgacha va maktab ta’limi hamda oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligida kecha bo‘lib o‘tgan yig‘ilishlarda ko‘rilgan masalalar va berilgan topshiriqlar muhokama qilindi. Xususan, talabalarni qishki ta’tilga kuzatish, ijara xonadonlarni o‘rganish, is gazi va yong‘in xavfsizligi, shuningdek ovqatdan zaharlanish kabi holatlar bo‘yicha ogohlantirish, giyohvand moddalarning salbiy oqibatlari haqida targ‘ibot tadbirlari va suhbatlar o‘tkazish kabi masalalarga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, talabalar turar joyida nazoratni ta’minlash, navbatchilikni belgilash va uni mazmunli tashkil etish, talabalar bilan suhbatlarni odob-axloq qoidalariga muvofiq olib borish, ijara to‘lovlari tartibi va boshqa muhim ma’lumotlarni to‘liq yetkazish kabi masalalar ham muhokama qilindi. Yig‘ilishda murojaatlarga o‘z vaqtida javob berish va faol ishlash masalalariga ham e’tibor qaratildi.

В ДжГПУ были рассмотрены вопросы обеспечения безопасности студентов.
В Джизакском государственном педагогическом университете было организовано собрание с участием заместителей деканов, тьюторов, психологов, сотрудников медиацентра, работников информационной службы и лидеров Союза молодежи.
Заседание вел первый проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Фаррух Акчаев.
На совещании обсуждались вопросы и поручения, рассмотренные на вчерашних совещаниях в Министерстве дошкольного и школьного образования, а также в Министерстве высшего образования, науки и инноваций. В частности, особое внимание было уделено таким вопросам, как проводы студентов на зимние каникулы, изучение арендного жилья, предупреждение случаев отравления угарным газом и обеспечение пожарной безопасности, а также предотвращение пищевых отравлений. Кроме того, обсуждалось проведение информационно-разъяснительных мероприятий и бесед о негативных последствиях употребления наркотических веществ.
Также обсуждались вопросы обеспечения контроля в студенческом общежитии, установления и содержательной организации дежурства, проведения бесед со студентами в соответствии с правилами этикета, полного информирования о порядке арендной платы и других важных сведениях. На совещании также было уделено внимание своевременному реагированию на обращения и активной работе.