JDPUga yangi prorektor tayinlandi.
Unda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Ta’lim sifatini nazorat qilish boshqarmasi boshlig‘i Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich hamda universitet rahbariyati va professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Yig‘ilishda ishtirok etgan Ta’lim sifatini nazorat qilish boshqarmasi boshlig‘i Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich so‘nggi yillarda yurtimizda oliy ta’limga qaratilgan islohotlar, xususan, mazkur universitetda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamdagi bunyodkorlik ishlari haqida ta’kidlab o‘tdi. Shundan so‘ng Abdusamat Mamanazarov Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrug‘i bilan  Jizzax davlat pedagogika universitetining O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori lavozimiga Jo‘raqulov Furqat Noryigitovich tayinlanganini o‘qib eshittirdi.
F.Jo‘raqulov 1980-yilda Sirdaryo viloyati Oqoltin tumanida tug‘ilgan. 2001 yilda O‘zbekiston Milliy universiteti, 2003 yilda O‘zbekiston Milliy universiteti hamda 2012 yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan. Mehnat faoliyatini 2003 yildan O‘zbekiston Milliy universiteti jahon falsafasi tarixi va mantiq kafedrasi o‘qituvchiligidan boshlagan. Furqat Jo‘raqulov o‘tgan yillar mobaynida ta’lim tizimi hamda mahalliy ijro hokimiyatining turli xil lavozimlarida faoliyat olib borgan. Siyosiy fanlar doktori, professor.

В ДжГПУ был назначен новый проректор
В нем приняли участие Маманазаров Абдусамат Абдусаитович, начальник управления контроля качества образования Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также руководство университета и профессорско-преподавательский состав. Маманазаров Абдусамат Абдусаитович, начальник управления контроля качества образования, принявший участие во встрече, подчеркнул реформы, направленные на высшее образование в нашей стране в последние годы, в частности, масштабную созидательную работу, проводимую в данном университете. После этого Абдусамат Маманазаров зачитал, что приказом министра высшего образования, науки и инноваций Джуракулов Фуркат Норйигитович назначен на должность проректора по учебной работе Джизакского государственного педагогического университета.
Ф.Джуракулов родился в 1980 году в Аколтинском районе Сырдарьинской области. В 2001 году окончил Национальный университет Узбекистана, в 2003 году окончил Национальный университет Узбекистана и в 2012 году окончил Ташкентский государственный экономический университет. Трудовую деятельность начал в 2003 году преподавателем кафедры истории мировой философии и логики Национального университета Узбекистана. Фуркат Джуракулов в последние годы работал на различных должностях системы образования и местной исполнительной власти. Доктор политических наук, профессор.