JDPUga yangi prorektor tayinlandi.
Unda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Ta’lim sifatini nazorat qilish boshqarmasi boshlig‘i Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich hamda universitet rahbariyati va professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Yig‘ilishda ishtirok etgan Ta’lim sifatini nazorat qilish boshqarmasi boshlig‘i Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich so‘nggi yillarda yurtimizda oliy ta’limga qaratilgan islohotlar, xususan, mazkur universitetda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamdagi bunyodkorlik ishlari haqida ta’kidlab o‘tdi. Shundan so‘ng Abdusamat Mamanazarov Oliy ta’lim fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrug‘i bilan  Jizzax davlat pedagogika universitetining O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori lavozimiga Jo‘raqulov Furqat Noryigitovich tayinlanganini o‘qib eshittirdi.
F.Jo‘raqulov 1980-yilda Sirdaryo viloyati Oqoltin tumanida tug‘ilgan. 2001 yilda O‘zbekiston Milliy universiteti, 2003 yilda O‘zbekiston Milliy universiteti hamda 2012 yilda Toshkent davlat iqtisodiyot universitetini tamomlagan. Mehnat faoliyatini 2003 yildan O‘zbekiston Milliy universiteti jahon falsafasi tarixi va mantiq kafedrasi o‘qituvchiligidan boshlagan. Furqat Jo‘raqulov o‘tgan yillar mobaynida ta’lim tizimi hamda mahalliy ijro hokimiyatining turli xil lavozimlarida faoliyat olib borgan. Siyosiy fanlar doktori, professor.

An impromptu meeting was held at the Jizzakh State Pedagogical University.
It was attended by Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich, the head of the Department of Quality Control of Education of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, as well as university management and professors. Mamanazarov Abdusamat Abdusaitovich, the head of the Department of Quality Control of Education, who participated in the meeting, emphasized the reforms aimed at higher education in our country in recent years, in particular, the large-scale creative work carried out in this university. After that, he read out that by the relevant order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation, Joraqulov Furqat Norygitovich was appointed to the position of vice-rector for educational affairs of Jizzakh State Pedagogical University.
F. Joraqulov was born in 1980 in Oqoltin district of Syrdarya region. He graduated from the National University of Uzbekistan in 2001, the National University of Uzbekistan in 2003, and the Tashkent State University of Economics in 2012. He began his career in 2003 as a teacher at the Department of History of World Philosophy and Logic at the National University of Uzbekistan.Over the past years, Furqat Dzhorakulov worked in various positions of the educational system and local executive authorities. He is a Doctor of political sciences, professor.