5–7 dekabr kunlari Amerika Qo‘shma Shtatlarining O‘zbekistondagi vakolatli elchixonasi hamda Amerika Kengashi tomonidan “Alumni Community” doirasida respublika hududiy vakillari uchun seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbir davomida AQSH elchisi Jonatan Henik va “Alumni” jamiyatining AQSHdagi mas’ul xodimi Aleksandra xonim bilan uchrashuv tashkil etilib, O‘zbekistondagi “Alumni” jamoalarining yutuqlari va faoliyati yuzasidan fikr almashildi.
Seminar-treningda 2025 yilda erishilgan natijalar, mavjud kamchiliklar hamda 2026 yil uchun ustuvor rejalar muhokama qilindi. Ushbu tadbirda Jizzax viloyati koordinatori sifatida Jizzax davlat pedagogika universiteti dotsenti Bahritdinova Dildora O‘ktamovna faol ishtirok etdi. Trening yakunlariga ko‘ra “Jizzax Alumni Community” uchun 2026 yilga mo‘ljallangan yangi dastur va tadbirlar rejalari ishlab chiqildi.

Представитель Джизакского «Alumni Community» принял участие в семинаре-тренинге, организованном посольством США.
С 5 по 7 декабря полномочное посольство Соединенных Штатов Америки в Узбекистане совместно с Американским советом провело семинар-тренинг для региональных представителей республики в рамках программы «Alumni Community».
В ходе мероприятия была организована встреча с послом США Джонатаном Хеником и ответственным сотрудником общества «Alumni» в США госпожой Александрой, в ходе которой состоялся обмен мнениями о достижениях и деятельности сообществ «Alumni» в Узбекистане.
На семинаре-тренинге обсуждались результаты, достигнутые в 2025 году, имеющиеся недостатки, а также приоритетные планы на 2026 год. В данном мероприятии активное участие приняла доцент Джизакского государственного педагогического университета Бахритдинова Дилдора Уктамовна, выступившая в качестве координатора Джизакской области. По итогам тренинга были разработаны новые программы и планы мероприятий для «Jizzax Alumni Community» на 2026 год.