5–7 dekabr kunlari Amerika Qo‘shma Shtatlarining O‘zbekistondagi vakolatli elchixonasi hamda Amerika Kengashi tomonidan “Alumni Community” doirasida respublika hududiy vakillari uchun seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbir davomida AQSH elchisi Jonatan Henik va “Alumni” jamiyatining AQSHdagi mas’ul xodimi Aleksandra xonim bilan uchrashuv tashkil etilib, O‘zbekistondagi “Alumni” jamoalarining yutuqlari va faoliyati yuzasidan fikr almashildi.
Seminar-treningda 2025 yilda erishilgan natijalar, mavjud kamchiliklar hamda 2026 yil uchun ustuvor rejalar muhokama qilindi. Ushbu tadbirda Jizzax viloyati koordinatori sifatida Jizzax davlat pedagogika universiteti dotsenti Bahritdinova Dildora O‘ktamovna faol ishtirok etdi. Trening yakunlariga ko‘ra “Jizzax Alumni Community” uchun 2026 yilga mo‘ljallangan yangi dastur va tadbirlar rejalari ishlab chiqildi.

A representative of the Jizzakh “Alumni Community” took part in a seminar-training organized by the U.S. Embassy.
A seminar-training for regional representatives of the republic was held on December 5-7 within the “Alumni Community” framework by the Embassy of the United States of America in Uzbekistan and the American Council.
During the event, a meeting was organized with US Ambassador Jonathan Henick and Ms. Alexandra, the responsible officer for the “Alumni” community in the USA, and views were exchanged on the achievements and activities of “Alumni” communities in Uzbekistan.
The seminar-training discussed the results achieved in 2025, existing shortcomings, and priority plans for 2026. Associate Professor of Jizzakh State Pedagogical University, Bahritdinova Dildora O‘ktamovna, participated actively in this event as the coordinator for Jizzakh region. Based on the training outcomes, a new program and event plans for 2026 were developed for the “Jizzax Alumni Community”.