Jizzax davlat pedagogika universiteti delegatsiyasi Georgia TESOL prezidenti va vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjon Abdullayevich Yuldashev boshchiligidagi delegatsiya AQShning Georgia shtatida joylashgan University of Georgia universitetida o‘tkazilayotgan Georgia TESOL 2025 xalqaro konferensiyasi doirasida tashkilot prezidenti Dr. David Chiesa, Alisa Leckie va boshqa vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida tomonlar TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) sohasidagi hamkorlik imkoniyatlarini, ingliz tilini o‘qitishning zamonaviy metodlari va o‘qituvchilar malakasini oshirish yo‘llarini muhokama qildilar.
Dr. David Chiesa Jizzax davlat pedagogika universitetining xalqaro miqyosdagi faoliyati, ta’lim sifati va innovatsion yondashuvlarini yuqori baholab, kelgusida o‘qituvchilar uchun malaka oshirish dasturlari, seminar va treninglarni birgalikda tashkil etishdan manfaatdor ekanligini bildirdi.
O‘z navbatida, rektor Maqsudjon Yuldashev Georgia TESOL bilan o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, xalqaro ta’lim standartlariga mos o‘quv dasturlarini ishlab chiqish, hamda o‘zaro tajriba almashishning ahamiyatini ta’kidladi.
Uchrashuv do‘stona muhitda o‘tdi va kelgusida Jizzax davlat pedagogika universiteti hamda Georgia TESOL o‘rtasida mustahkam hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘yish borasida muhim kelishuvlarga erishildi.

Делегация Джизакского государственного педагогического университета провела встречу с президентом и представителями организации Georgia TESOL
Делегация во главе с ректором Джизакского государственного педагогического университета Максуджоном Абдуллаевичем Юлдашевым провела встречу с президентом организации доктором Дэвидом Кьеза, Алисой Леки и другими представителями в рамках международной конференции Georgia TESOL 2025, проходящей в Университете Джорджии в штате Джорджия, США.
В ходе беседы стороны обсудили возможности сотрудничества в области TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), современные методы обучения английскому языку и пути повышения квалификации преподавателей.
Доктор Дэвид Чиеза высоко оценил международную деятельность, качество образования и инновационные подходы Джизакского государственного педагогического университета и выразил заинтересованность в совместной организации программ повышения квалификации, семинаров и тренингов для преподавателей в будущем.
В свою очередь, ректор Максуджон Юлдашев подчеркнул важность налаживания взаимного сотрудничества с Georgia TESOL, разработки учебных программ, соответствующих международным образовательным стандартам, а также взаимного обмена опытом.
Встреча прошла в дружественной атмосфере, и были достигнуты важные договоренности о налаживании прочных партнерских отношений между Джизакским государственным педагогическим университетом и организацией Georgia TESOL в будущем.