Jizzax davlat pedagogika universiteti Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida o‘quv yili yakunlari va yangi mavsumga tayyorgarlik masalalari muhokamasiga bag‘ishlangan Kengashning navbatdagi 11-sonli majlisi o‘tkazildi
Majlis avvalida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi va unda Oliy attestatsiya komissiyasi tomonidan ilmiy daraja diplomlari tasdiqlangan universitetning 7 nafar fidoyi pedagog-xodimlari e’tirof etildi. Xususan, oliygoh rahbariyati va Kengash a’zolari tomonidan tegishli ixtisosliklar bo‘yicha filologiya fanlari doktori (DSc) hamda filologiya, pedagogika, geografiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olgan olimlar yuksak muvaffaqiyat bilan qutlanib, ularga diplomlar topshirildi va kelgusi ilmiy-pedagogik faoliyatlariga zafarlar tilandi
Kengash ishida yakunlanayotgan o‘quv yilida ma’naviy-ma’rifiy soha hamda o‘quv jarayonlarida amalga oshirilgan ishlar hisoboti tinglanib, yangi o‘quv yilidagi ustuvor vazifalar belgilab olindi.
Shuningdek, universitet Kengashi qarorlari ijrosi, yangi qabul jarayonlariga tayyorgarlik ko‘rish, muassasa futbol klubi nizomini tasdiqlash hamda professor-o‘qituvchilarning ilmiy unvonlari va darsliklarini tegishli muvofiqlashtiruvchi kengashlarga tavsiya etish masalalari ko‘rib chiqildi va yakunda kun tartibidagi barcha masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi

The regular meeting of the Council of Jizzakh State Pedagogical University was held.
The next 11th meeting of the Council was held at Jizzakh State Pedagogical University, dedicated to discussing the outcomes of the academic year and preparations for the new season.
At the beginning of the meeting, a ceremonial event took place in which 7 dedicated faculty members of the university, whose doctoral diplomas were approved by the Higher Attestation Commission, were recognized. In particular, the university administration and Council members congratulated the scholars who had been awarded the degree of Doctor of Sciences (DSc) in Philology and Doctor of Philosophy (PhD) in Philology, Pedagogy, and Geography in their respective specializations, presented them with their diplomas, and wished them success in their future scientific and pedagogical activities.
During the Council session, reports were heard on the work carried out in the spiritual-educational sphere and educational processes during the concluding academic year, and priority tasks for the new academic year were identified.
Furthermore, the implementation of Council decisions, preparations for the new admission processes, approval of the university football club’s charter, and recommendation of faculty members’ academic titles and textbooks to the relevant coordination councils were considered. At the end, appropriate decisions were adopted on all agenda items.