Jizzax davlat pedagogika universitetida 10-sonli Kengash yig‘ilishi tantanali taqdirlash marosimi bilan boshlandi
Jizzax davlat pedagogika universitetida Kengashning navbatdagi 10-sonli majlisi tantanali taqdirlash marosimi bilan boshlandi.
Universitet rektori Sh. Sharipov yig‘ilishni ochar ekan, ilmiy faoliyat va ta’lim sohasidagi yutuqlarni alohida e’tirof etib, so‘nggi oylarda erishilgan muvaffaqiyatlar haqida so‘z yuritdi. U, xususan, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasi tomonidan ilmiy unvon va ilmiy darajalar bilan taqdirlangan professor-o‘qituvchilar va xodimlarni chin qalbdan tabrikladi hamda ularga kelgusida yanada yuqori zafarlar tiladi.
Shuningdek, xalqaro va respublika darajasida o‘tkazilgan ko‘rik-tanlovlarda faol ishtirok etib, g‘oliblikka erishgan talabalar va ularning ustozlari ham munosib rag‘batlantirildi. Universitet rahbariyati ta’lim va ilm-fan taraqqiyotida katta hissa qo‘shayotgan ustoz va yosh izlanuvchilarning mehnatini yuqori baholadi.Yig‘ilish so‘ngida ilmiy unvon va darajalar uchun taqdim etilgan diplomlar, shuningdek, tanlov g‘oliblariga tashakkurnomalar tantanali ravishda topshirildi.
Bu kabi marosimlar universitet jamoasini yanada yangi marralar sari ruhlantirishi, yosh avlodning bilim va izlanishga bo‘lgan qiziqishini oshirishi shubhasiz.

The 10th Council meeting at Jizzakh State Pedagogical University began with a solemn award ceremony
The 10th meeting of the Council at Jizzakh State Pedagogical University began with a solemn award ceremony.
Opening the meeting, the Rector of the University, Sh. Sharipov, especially recognized the achievements in the field of scientific activity and education, and spoke about the successes achieved in recent months. In particular, he sincerely congratulated the professors, teachers and staff who were awarded scientific titles and degrees by the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, and wished them even greater victories in the future.
Students and their teachers who actively participated in international and republican competitions and won prizes were also duly encouraged. The university leadership highly appreciated the work of teachers and young researchers who make a great contribution to the development of education and science. At the end of the meeting, diplomas for academic titles and degrees, as well as letters of thanks, were solemnly awarded to the winners of the competition.
Such ceremonies undoubtedly inspire the university community to new heights and increase the interest of the younger generation in knowledge and research.