Jizzax davlat pedagogika universitetida 2026–2027 o‘quv yili uchun qabul jarayonlarini yuqori saviyada tashkil etish maqsadida qabul komissiyasi a’zolari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi
Yig‘ilishda qabul jarayonlarini amaldagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar asosida tashkil etish, abituriyentlar va ularning ota-onalariga qulay shart-sharoitlar yaratish, murojaatlarga tezkor va xolis munosabatda bo‘lish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Shuningdek, qabul komissiyasi a’zolarining vazifa va mas’uliyatlari yana bir bor belgilab berildi. Har bir mas’ul xodimga o‘z faoliyatini yuksak mas’uliyat, ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida tashkil etish, qabul jarayonlarida korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda xizmat intizomiga qat’iy rioya qilish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Yig‘ilish davomida qabul kampaniyasiga oid targ‘ibot-tushuntirish ishlarini kuchaytirish, aholi va yoshlarga qabul shartlari hamda yaratilgan imkoniyatlar haqida tezkor va ishonchli ma’lumot yetkazish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

В Джизакском государственном педагогическом университете состоялось заседание с участием членов приемной комиссии с целью организации процесса приема на 2026–2027 учебный год на высоком уровне.
На совещании подробно обсуждены вопросы организации процесса приема на основе действующих нормативно-правовых актов, создания благоприятных условий для абитуриентов и их родителей, оперативного и объективного реагирования на обращения.
Также были вновь определены задачи и обязанности членов приёмной комиссии. Каждому ответственному сотруднику были даны соответствующие указания по организации своей деятельности на принципах высокой ответственности, открытости и прозрачности, по предотвращению коррупционных проявлений в ходе приёмной кампании и по строгому соблюдению служебной дисциплины.
В ходе совещания особое внимание было уделено вопросам усиления пропагандистско-разъяснительной работы, связанной с приемной кампанией, оперативного и достоверного информирования населения и молодежи об условиях приема и созданных возможностях.