Jizzax davlat pedagogika universitetida 2026–2027 o‘quv yili uchun qabul jarayonlarini yuqori saviyada tashkil etish maqsadida qabul komissiyasi a’zolari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi
Yig‘ilishda qabul jarayonlarini amaldagi me’yoriy-huquqiy hujjatlar asosida tashkil etish, abituriyentlar va ularning ota-onalariga qulay shart-sharoitlar yaratish, murojaatlarga tezkor va xolis munosabatda bo‘lish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Shuningdek, qabul komissiyasi a’zolarining vazifa va mas’uliyatlari yana bir bor belgilab berildi. Har bir mas’ul xodimga o‘z faoliyatini yuksak mas’uliyat, ochiqlik va shaffoflik tamoyillari asosida tashkil etish, qabul jarayonlarida korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda xizmat intizomiga qat’iy rioya qilish bo‘yicha tegishli ko‘rsatmalar berildi.
Yig‘ilish davomida qabul kampaniyasiga oid targ‘ibot-tushuntirish ishlarini kuchaytirish, aholi va yoshlarga qabul shartlari hamda yaratilgan imkoniyatlar haqida tezkor va ishonchli ma’lumot yetkazish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

A meeting was held at Jizzakh State Pedagogical University with the participation of members of the admission committee to ensure the effective organization of the admission process for the 2026–2027 academic year.
The meeting thoroughly discussed the organization of admission processes in accordance with current regulatory legal acts, the creation of favorable conditions for applicants and their parents, and prompt and impartial handling of appeals.
Furthermore, the duties and responsibilities of the admissions committee members were reaffirmed. Each responsible staff member was given appropriate instructions regarding organizing their activities based on the principles of high responsibility, openness, and transparency, preventing corruption during the admission processes, and strictly adhering to service discipline.
During the meeting, special attention was also paid to strengthening promotional and explanatory work regarding the admission campaign and providing prompt and reliable information to the public and youth about admission terms and created opportunities.