Jizzax davlat pedagogika universitetida bitiruvchi talabalarning biznes loyihalarini amalga oshirishga bag‘ishlangan amaliy uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Unda Jizzax viloyati hokimi  birinchi o‘rinbosari  Zafar Azimov, Markaziy bankning Jizzax viloyati boshqarmasi rahbari Salohiddin Botirov, “O‘zmilliybank AJ” viloyatbanki rahbari Nurulla Islamov hamda universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich ishtirok etdi.
Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti bitiruvchilari qatnashgan tadbirda Prezidentning yoshlar bilan uchrashuvida belgilangan vazifalar va yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida so‘z yuritildi. Mutasaddilar bitiruvchilarni imtiyoz va dasturlardan unumli foydalanishga, tadbirkorlikni boshlashga chaqirdi.
Tadbir davomida savol-javoblar bo‘lib o‘tdi. Talabalar tarqatilgan qo‘llanmalar asosida “Kelajakka qadam” dasturi imkoniyatlari, namunaviy biznes loyihalar va taqdim etilgan ma’lumotlar yuzasidan o‘z savollarini berdi.
Uchrashuv yakunida bunday amaliy muloqotlar barcha fakultet bitiruvchilari bilan davom ettirilishi ma’lum qilindi. Shuningdek, universitet binosida tashkil etilgan bank maslahat xonasi doimiy ravishda faoliyat yuritib, talabalarga biznes loyiha tuzish, moliyaviy rejalashtirish va tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirish bo‘yicha amaliy yordam ko‘rsatishi ta’kidlandi.

A practical meeting dedicated to the implementation of graduating students’ business projects was held at Jizzakh State Pedagogical University.
It was attended by the First Deputy Governor of Jizzakh region, Zafar Azimov, the Head of the Jizzakh Regional Department of the Central Bank, Salohiddin Botirov, the Head of the Regional Branch of “Uzmilliybank” JSC, Nurulla Islamov, and the Rector of the University, Yuldashev Maqsudjan Abdullayevich.
At the event, which was attended by graduates of the Faculty of Preschool and Primary Education, discussion centered on the tasks outlined during the President’s meeting with youth and the opportunities being created for young people. Officials encouraged the graduates to make effective use of the benefits and programs and to start their own entrepreneurial ventures.
A question and answer session was held during the event. Students asked their questions based on the distributed guides about the opportunities within the “Step to the Future” program, sample business projects, and the information presented.
At the conclusion of the meeting, it was announced that such practical dialogues would continue with graduates from all faculties. It was also emphasized that the bank consultation room established in the university building operates on a permanent basis, providing students with practical assistance in developing business projects, financial planning, and building entrepreneurial skills.