Jizzax davlat pedagogika universitetida bitiruvchi talabalarning biznes loyihalarini amalga oshirishga bag‘ishlangan amaliy uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Unda Jizzax viloyati hokimi  birinchi o‘rinbosari  Zafar Azimov, Markaziy bankning Jizzax viloyati boshqarmasi rahbari Salohiddin Botirov, “O‘zmilliybank AJ” viloyatbanki rahbari Nurulla Islamov hamda universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich ishtirok etdi.
Maktabgacha va boshlang‘ich ta’lim fakulteti bitiruvchilari qatnashgan tadbirda Prezidentning yoshlar bilan uchrashuvida belgilangan vazifalar va yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida so‘z yuritildi. Mutasaddilar bitiruvchilarni imtiyoz va dasturlardan unumli foydalanishga, tadbirkorlikni boshlashga chaqirdi.
Tadbir davomida savol-javoblar bo‘lib o‘tdi. Talabalar tarqatilgan qo‘llanmalar asosida “Kelajakka qadam” dasturi imkoniyatlari, namunaviy biznes loyihalar va taqdim etilgan ma’lumotlar yuzasidan o‘z savollarini berdi.
Uchrashuv yakunida bunday amaliy muloqotlar barcha fakultet bitiruvchilari bilan davom ettirilishi ma’lum qilindi. Shuningdek, universitet binosida tashkil etilgan bank maslahat xonasi doimiy ravishda faoliyat yuritib, talabalarga biznes loyiha tuzish, moliyaviy rejalashtirish va tadbirkorlik ko‘nikmalarini shakllantirish bo‘yicha amaliy yordam ko‘rsatishi ta’kidlandi.

В Джизакском государственном педагогическом университете состоялось практическая встреча, посвященная реализации бизнес-проектов аспирантов
В нем приняли участие первый заместитель хокима Джизакской области Зафар Азимов, руководитель Джизакского областного управления Центрального банка Салохиддин Ботиров, руководитель областного банка АО «Узнацбанк» Нурулла Исламов и ректор университета Юлдашев Максуджан Абдуллаевич.
На мероприятии, в котором приняли участие выпускники факультета дошкольного и начального образования, обсуждались задачи, поставленные на встрече Президента с молодежью, и возможности, создаваемые для молодежи. Ответственные лица призвали выпускников эффективно воспользоваться льготами и программами, начать свой бизнес.
В ходе мероприятия состоялись вопросы и ответы. Студенты задавали свои вопросы о возможностях программы «Шаг в будущее», типовых бизнес-проектах и предоставленной информации на основе распространенных пособий.
В конце встречи было объявлено, что такие практические диалоги будут продолжены со всеми выпускниками факультетов. Также было отмечено, что банковская консультационная комната, созданная в здании университета, будет постоянно работать и оказывать практическую помощь студентам в разработке бизнес-проектов, финансовом планировании и развитии предпринимательских навыков.