Jizzax davlat pedagogika universitetida Karamanoglu Mehmedbey University vakillari bilan muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni rivojlantirish, xususan turk tilini o‘qitishni yo‘lga qo‘yish, turk tili va madaniyati markazini tashkil etish, professor-o‘qituvchilar almashinuvi, akademik mobillik va qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Yakunda tomonlar o‘zaro hamkorlikni yanada kengaytirish va qo‘shma loyihalarni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.
Muzokaralar Karamanoglu Mehmedbey University rektori o‘rinbosari Idris Nebi Uysal boshchiligidagi delegatsiya hamda Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maksudjon Yuldashev rahbarligidagi mas’ullar ishtirokida bo‘lib o‘tdi.

В Джизакском государственном педагогическом университете состоялась важная встреча с представителями УниверситетаКараманоглу Мехметбей
На встрече обсуждались вопросы развития сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями, в частности организация преподавания турецкого языка, создание центра турецкого языка и культуры, обмен профессорско-преподавательским составом, академическая мобильность и реализация совместных образовательных программ.
По итогам встречи стороны достигли договорённости о дальнейшем расширении взаимного сотрудничества и реализации совместных проектов.
Переговоры состоялись при участии делегации, возглавляемой проректором Университета Караманоглу Мехмет-бея Идрисом Неби Уйсалом, и ответственных лиц во главе с ректором Джизакского государственного педагогического университета Максуджоном Юлдашевым.