Jizzax davlat pedagogika universitetida Koreyalik hamkorlar bilan samarali uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida qo‘lga kiritilayotgan yutuqlar va xalqaro aloqalar tobora kengaymoqda desak xato qilmagan bo‘lamiz. Bugun universitetda Ajdu universiteti (Janubiy Koreya) hamda Jizzax Sejong koreys tili markazi vakillari bilan muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Ajdu universiteti Koreys filologiyasi va menejmenti hamda Ingliz filologiyasi va menejmenti fakultetlari dekani Pak Sang Voo, Jizzax Sejong koreys tili markazi menejeri Kim Hyong Jong va universitet rektori Maqsudjon Yuldashev ishtirok etdilar.
Uchrashuv chog‘ida qator muhim masalalar muhokama etildi. Jumladan:
• Sejong markazi faoliyatini yanada rivojlantirish va yangi loyihalar yo‘lga qo‘yish;
• Universitetimizda tashkil etilgan koreys tili yo‘nalishi samaradorligini oshirish;
• Koreyalik mutaxassislarni ta’lim jarayoniga jalb etish;
• Professor-o‘qituvchilarimiz uchun Janubiy Koreya oliygohlarida stajirovka dasturlarini yo‘lga qo‘yish. Bu muloqot nafaqat universitetimiz xalqaro nufuzini oshiradi, balki talabalarimizga yangi imkoniyatlar eshigini ham ochadi. Chunki Koreya tajribasini o‘rganish va mutaxassislar bilan bevosita hamkorlik qilish orqali ta’lim sifatini yanada yuksaltirish mumkin.

A productive meeting was held with Korean partners at Jizzakh State Pedagogical University.
It would not be an exaggeration to say that Jizzakh State Pedagogical University is steadily achieving new successes and expanding its international relations. Today, an important meeting was held at the university with representatives of Ajou University (South Korea) and the Jizzakh Sejong Korean Language Center.
The event was attended by Pak Sang Voo, Dean of the Faculties of Korean Philology and Management and English Philology and Management at Ajou University, Kim Hyong Jong, Manager of the Jizzakh Sejong Korean Language Center, and Maqsudjon Yuldashev, Rector of the university.
During the meeting, a number of important issues were discussed, including:
• Further development of the Sejong Center’s activities and the launch of new projects;
• Increasing the effectiveness of the Korean language program established at the university;
• Involving Korean specialists in the educational process.
• Establishing internship programs for our professors and lecturers at South Korean universities. This dialogue not only enhances our university’s international reputation but also opens new opportunities for our students. By studying Korea’s experience and engaging in direct collaboration with specialists, it is possible to further improve the quality of education.