Tanlov dasturiga muvofiq, ishtirokchilar o‘zini tanishtirish, inklyuziv yondashuv asosida intervyu, savollarga javob berish hamda sevimli mashg‘ulotlarini namoyish etish kabi shartlar asosida bellashdilar.
Ushbu jarayon orqali mentorlarning bilim, tajriba va kasbiy salohiyati har tomonlama baholandi.
Tanlov Ravshan Jo‘rayevich boshchiligida yuqori saviyada tashkil etildi. Bellashuvning asosiy maqsadi — ilg‘or va mahoratli pedagoglar tajribasini ommalashtirishdan iborat bo‘ldi.
Dastlabki bosqichda 35 nafar mentor ishtirok etib, saralash natijalariga ko‘ra 7 nafar eng munosib mentor keyingi bosqichga yo‘l oldi. Saralangan ishtirokchilar 4 ta shart asosida o‘zaro kuch sinashdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, eng mahoratli mentor  Turg‘unov Ulug‘bek Bahodir o‘g‘li  1-o‘rinni egalladi. Shuningdek,Kenjayeva Sanobar Ibragimovna 2- o’rin, G‘aniyeva Xayriniso Baxtiyorovna 3-o‘rin sohiblari bo’lishdi.

В Джизакском государственном педагогическом университете прошёл конкурс среди наставников на тему «Педагогическое мастерство наставников»
Согласно программе конкурса, участники состязались в следующих номинациях: самопрезентация, интервью на основе инклюзивного подхода, ответы на вопросы и демонстрация своих увлечений.
В рамках данного процесса были всесторонне оценены знания, опыт и профессиональный потенциал менторов.
Конкурс под руководством Равшана Джураевича был организован на высоком уровне. Основная цель конкурса — популяризация опыта передовых и квалифицированных педагогов.
На начальном этапе приняли участие 35 менторов, по результатам отбора 7 самых достойных из них прошли в следующий тур. Отобранные участники состязались между собой в четырех конкурсах.
По итогам конкурса самым искусным ментором был признан Тургунов Улугбек Баходир угли, занявший 1-е место. 2-е место заняла Кенжаева Санобар Ибрагимовна, а 3-е место досталось Ганиевой Хайринисо Бахтиёровне.
Примечательно, что для 7 отобранных менторов в апреле 2026 года запланировано участие в курсах повышения квалификации в Малайзии за счёт университета.